SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie 3 mld zł na budowę sieci światłowodowej. Bank Pekao wśród finansujących

Fiberhost, INEA oraz spółki z nimi powiązane, z sukcesem zamknęły proces kredytowy o wartości 2,8 mld zł. Środki na rozwój zasięgu otwartych sieci światłowodowych w Polsce pozyskano od konsorcjum polskich i międzynarodowych banków. W skład grupy pożyczkowej wszedł Bank Pekao S.A. Środki pozwolą konsekwentnie realizować strategię biznesową telekomunikacyjnej grupy.

Finansowanie trafi m.in. na inwestycje w rozwój infrastruktury multi-światłowodowej, ekspansji zasięgu usług na otwartych sieciach oraz refinansowanie istniejącego zadłużenia.

- Nasza najnowsza umowa to kolejne finansowanie związane ze strategiczną infrastrukturą jaką we współczesnej gospodarce jest możliwość szybkiego transferu danych. Dlatego też czuję wielką satysfakcję z możliwości wsparcia Fiberhost oraz INEI. To potwierdzenie naszej mocnej pozycji w bankowości korporacyjnej – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Fiberhost oraz INEA to operatorzy otwartych sieci światłowodowych. Od około 20 lat prowadzą działalność w Polsce, będąc wśród pionierów w dostarczaniu internetu i telewizji. Wyróżnia je inwestowanie w odnawialne źródła energii oraz działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, m.in. przez budowanie multi-światłowodu.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 306 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje 6,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce.