SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ProSiebenSat.1 zwolni 10 proc. pracowników

W czerwcu dyrektor generalny ProSiebenSat.1 zapowiedział, że niemiecki nadawca przygotowuje się do dalszej restrukturyzacji. Teraz wiadomo już, że chodzi o redukcję aż 400 miejsc pracy.

Niemiecki kanał telewizyjny ProSieben Niemiecki kanał telewizyjny ProSieben

„Część redukcji, do której się przygotowujemy, jest znacznie większa niż poprzednie restrukturyzacje, które mieliśmy w naszej grupie” – tak w czerwcu Bert Habets powiedział dziennikarzom podczas konferencji prasowej. Wiadomo, że chodzi o 400 osób, co oznacza mniej więcej jedno na dziesięć miejsc pracy, powiedział rzecznik niemieckiej firmy medialnej. Zgodnie z oświadczeniem ProSiebenSat.1, redukcje zostaną przeprowadzone poprzez wypowiedzenie umów za porozumieniem stron, aby w miarę możliwości uniknąć przymusowych zwolnień.

Powody reorganizacji

Reorganizacja wynika z decyzji ProSiebenSat.1, aby platforma streamingowa Joyn znalazła się w centrum działalności rozrywkowej firmy. Celem jest osiągnięcie bardziej wydajnej struktury i działania wyraźnie ukierunkowanego na transformację cyfrową.

Pierwsze efekty redukcji kosztów pracowniczych będą widoczne w czwartym kwartale tego roku. ProSiebenSat.1 uwzględnił to już w raporcie z perspektywami finansowymi na cały rok 2023.

„W nieustannie zmieniającej się branży medialnej logiczne jest, że zmieniliśmy naszą strategię i stale ją weryfikujemy. Ponadto czwarty rok z rzędu musimy działać w niezwykle trudnych warunkach gospodarczych. Dlatego konieczne jest, abyśmy znacznie obniżyli nasze koszty. Redukcje zatrudnienia są trudną, ale konieczną decyzją firmy po to, aby ProSiebenSat.1 mógł zwiększyć swoją siłę dochodową i ponownie rozwijać się w sposób zrównoważony i dynamiczny” – powiedział Bert Habets, dyrektor generalny grupy ProSiebenSat.1.

Plany

„Rok 2023 to rok reorganizacji naszej grupy. Mamy jasny plan z naciskiem na naszą ofertę rozrywkową, a zwłaszcza na Joyn. W ten sposób chcemy jako grupa stać się numerem jeden na niemieckojęzycznym rynku rozrywki” – wyjaśnił dyrektor.

ProSiebenSat.1 należy do największych nadawców telewizyjnych w Niemczech oferując dostęp do takich stacji jak ProSieben, Sat.1 czy Sat.1 Gold. Koncern jest obecny także w Szwajcarii, USA, Kanadzie, Francji i Rosji.

Dołącz do dyskusji: ProSiebenSat.1 zwolni 10 proc. pracowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Poza ciekawymi porankami do stacja mogła by zmienić nazwę na paradokument.
odpowiedź
User
dlg
Ech te niemieckie zarządzanie.
odpowiedź