SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Groupe ze wzrostem wyższym niż oczekiwano

Publicis Groupe, do której należą takie agencje, jak m.in. Publicis, Leo Burnett, Starcom czy Zenith podała, że w czwartym kwartale 2023 roku osiągnęła wyższy niż oczekiwano wzrost przychodów - o 5,7 proc., przy wzroście wpływów w całym roku wynoszącym 6,3 proc.

Dane te do organicznego wzrostu przychodów netto, który nie uwzględnia skutków fuzji i przejęć oraz wahań kursów walut w ciągu roku.  Marża zysku operacyjnego za rok wyniosła 18 proc.

Perspektywy wzrostu organicznego na cały rok 2024 kształtują się na poziomie od 4 proc. do 5 proc. przy utrzymaniu marży zysku na poziomie 18 proc..

Przychody netto za 2023 rok wyniosły 13,1 miliarda euro, co oznacza wzrost o 4,2 proc., podczas gdy całkowite odnotowane przychody osiągnęły poziom 14,8 miliarda euro, co oznacza wzrost o 4,3 proc. Przychody w czwartym kwartale wyniosły 3,6 miliarda euro, co oznacza wzrost o 2,3 proc.

Dyrektor generalny Groupe, Arthur Sadoun, powiedział, że silny wzrost „oznacza, że ​​nie tylko znacznie przewyższamy wyniki naszych konkurentów, ale także rozwijamy się dwukrotnie szybciej niż główne firmy konsultingowe IT”.

Przychody netto w 2023 roku w Ameryce Północnej wzrosły organicznie o 4,9 proc., a w USA – o 5 proc. organicznie – poza dwucyfrowym wzrostem w zeszłym roku, napędzanym dwucyfrową stopą wzrostu w zakresie działalności w mediach.

Przychody netto jednostki Epsilon wzrosły organicznie o +9,6 proc.w stosunku do roku ubiegłego. Działalność w zakresie kreacji była zasadniczo stabilna w ciągu roku.  

Organiczny wzrost w Europie wyniósł 9,0 proc., a w regionie Azji i Pacyfiku prawie 3 proc., zaś w Ameryce Łacińskiej - o prawie 9 proc.  

W IV kwartale działania mediowe odpowiadały za jedną trzecią przychodów i przyspieszyły do ​​dwucyfrowego wzrostu, czemu towarzyszył solidny wzrost liczby nowych transakcji. Firma Epsilon odnotowała drugi kwartał z rzędu dwucyfrowy wzrost, napędzany wysokim popytem na własne usługi transmisji danych. 

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe ze wzrostem wyższym niż oczekiwano

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl