SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 i Radio Nowy Świat odwiedziły się w bożonarodzeniowych audycjach

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia dziennikarze Radia 357 i Radia Nowy Świat odwiedzili się wzajemnie w audycjach. Obie stacje są tworzone przede wszystkim przez osoby z dawnej redakcji radiowej Trójki, a finansowane ze zbiórek internetowych.

Piotr Stelmach, Magda Jethon i Mateusz Andruszkiewicz w studiu Radia 357Article

W sobotę po południu w audycji Radia 357 gośćmi Piotra Stelmacha byli Magda Jethon, współzałożycielka i redaktor naczelna Radia Nowy Świat, oraz Mateusz Andruszkiewicz, prowadzący w stacji audycje „W środku dnia” i „Nie tylko hip hop”.

Z kolei u Jana Niebudka w Radiu Nowy Świat gośćmi były dziennikarki Radia 357 Ola Budka i Katarzyna Pruchnicka.

Obie rozgłośnie poinformowały o tym w mediach społecznościowych.

Radio Nowy Świat z 14 mln zł na Patronite

Internetowe Radio Nowy Świat nadaje od lipca 2020 r. Ekipę tworzy prawie stuosobowy zespół. Każdego tygodnia na antenie pojawiają się autorskie programy muzyczne, ale też audycje publicystyczne.

W ostatnim czasie z rozgłośni odeszło dwoje prowadzących: Katarzyna Zacharska, która prowadziła audycję "Jej historie" oraz Karol Berger, gospodarz niedzielnej "Berganocki". Jednocześnie stacja wprowadziła kilka nowości antenowych. Jedną z nich jest program "Dziękuję za wypowiedź" prowadzony przez Adama Nowaka, lidera zespołu Raz Dwa Trzy. Audycja nadawana jest w każdy poniedziałek w godz. 14-16. W jesiennej ramówce pojawiły się także programy: Katarzyny Oklińskiej "Mięta do popkultury" (w soboty w godz. 18-19) oraz Agnieszki Lipki-Barnett "Café de Paris" (w poniedziałki w godz. 10-11).

Od początku twórcy Radia Nowy Świat, przede wszystkim dawni dziennikarze radiowej Trójki i osoby związane z inicjatywą "Ratujmy Trójkę", zapowiadali, że chcą się utrzymywać z datków przekazywanych przez słuchaczy. Obecnie w serwisie Patronite.pl rozgłośnię wspiera 30 tys. osób, które deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 617 tys. zł. Stacja do tej pory zebrała na platformie 13,8 mln zł.

Radio 357 nadaje od roku

Zbiórkę na Radio 357 rozpoczęto jesienią ub.r., kiedy po zdymisjonowaniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora radiowej Trójki ze stacją rozstała się kolejna grupa dziennikarzy. Stałą emisję rozgłośnia zaczęła 1 stycznia br., wraz ze wzrostem sumy comiesięcznych wpłat rozbudowała ramówkę, m.in. o serwisy informacyjne, oraz uruchomiła dodatkowe podcasty.

Już w maju Radio Nowy Świat wyprzedziło Radio Nowy Świat pod względem comiesięcznego finansowania na Patronite, a w listopadzie przekroczyło kwotę 725 tys. zł, ostatni z celów założonych na platformie.

W październiku na antenie Radia 357 wystartował system do głosowania, było symboliczne pierwsze notowanie Listy Piosenek 357 i koncert „Lista jest tylko jedna”. Pod koniec października br. stacja przygotowała koncert, który miał być podziękowaniem dla Haliny Wachowicz, Marka Niedźwieckiego i Bartosza Gila, a także dla pracującego nadal w Trójce Piotra Barona. Koncert był dostępny w otwartej dla wszystkich transmisji audio i wideo.

Jak dotąd Radio 357 na Patronite zebrało 9,1 mln zł od prawie 40 tys. użytkowników, a suma comiesięcznych wpłat wynosi rekordowe 765 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 i Radio Nowy Świat odwiedziły się w bożonarodzeniowych audycjach

79 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
I dobrze. I świetnie. Utrzeć nosa wszelkim malkontentom, i dać prztyczek w nos patologii Kamińskiej!
odpowiedź
User
Brawo
Bo jeszcze może być normalnie
odpowiedź
User
Bogna
Słucham obu stacji, niech nam się rozwijają !
odpowiedź