SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Maryja dotrze do nowych słuchaczy. Stacja zgarnia dwie kolejne częstotliwości

Redemptorystom, do których należy Radio Maryja, przyznano częstotliwości w Tarnowskich Górach i Istebnej. Decyzję w tej sprawie podjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Była to formalność, bo właściciel Radia Maryja jako jedyny zgłosił się do obu konkursów.

Pierwszy ogłoszono dziesięć miesięcy temu. 16 listopada ub.r. w Monitorze Polskim opublikowano ogłoszenie przewodniczącego KRRiT o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym w Istebnej w województwie śląskim. O częstotliwość 101,7 MHz mógł się ubiegać jedynie istniejący podmiot. Termin na złożenie wniosku upłynął 31 grudnia 2021 r. Konkurs nie został rozstrzygnięty za pierwszym razem. Zgłosił się wówczas tylko jeden podmiot: Prowincja Warszawska Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści), czyli właściciel Radia Maryja, ale wniosek w tej sprawie złożył po terminie. Dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji konkurs unieważniła.

Powtórzono go kilka miesięcy później. 20 kwietnia opublikowano kolejne ogłoszenie na stronie KRRiT, z którego również wynikało, że do konkursu zgłosił się jeden zainteresowany. Znów byli to Redemptoryści.

Z kolei 9 marca w Monitorze Polskim pojawiło się ogłoszenie przewodniczącego KRRiT o możliwości rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze wyspecjalizowanym społeczno-religijnym w Tarnowskich Górach w województwie śląskim. O częstotliwość 100,0 MHz znów mógł się ubiegać jedynie istniejący podmiot. I ponownie zgłosił się tylko jeden podmiot: właściciel Radia Maryja.

W obu przypadkach KRRiT podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji w Istebnej i Tarnowskich Górach Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od czerwca do sierpnia 2022 r. udział Radia Maryja w rynku słuchalności wyniósł 1,5 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł o 0,1 pkt proc.

Dołącz do dyskusji: Radio Maryja dotrze do nowych słuchaczy. Stacja zgarnia dwie kolejne częstotliwości

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka z moheru
Cześć starzy, niemodnie ubrani fajnosłuchacze ze wsi Jesteście z nami? Będzie ENERDŻI!
odpowiedź
User
:.....
Cześć starzy, niemodnie ubrani fajnosłuchacze ze wsi Jesteście z nami? Będzie ENERDŻI!


Zbuczyn
odpowiedź
User
olo
Cześć starzy, niemodnie ubrani fajnosłuchacze ze wsi Jesteście z nami? Będzie ENERDŻI!

Twoja matka jest?
odpowiedź