SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsza płyta Radia Nowy Świat już w sprzedaży, dochód dla zdolnych dzieci uchodźców

Radio Nowy Świat wydało pierwszą swoją płytę. Cały dochód z jej sprzedaży przeznaczy na stypendia dla uzdolnionych dzieci uchodźców, znajdujących się w Polsce pod opieką Fundacji Ocalenie. Na płycie znalazła się też piosenka „Chodź tu” nagrana i opublikowana kilka miesięcy wcześniej przez radiowców.

Article

Płytę, którą można kupić w internetowym sklepiku RNŚ (cena: 49,99 zł), nagrano „z ważnego powodu” - przekonują dziennikarze Radia Nowy Świat. - Przede wszystkim dlatego, że przez półtora roku nadawania dostaliśmy mnóstwo dobra, wsparcia i ciepła od słuchaczy oraz patronów. Teraz przyszedł czas na nas. Chcemy się tymi dobrymi emocjami podzielić - informują.

Cały dochód ze sprzedaży płyty przeznaczymy zostanie na stypendia dla uzdolnionych dzieci uchodźców, mieszkających w Polsce i pozostających pod opieką Fundacji Ocalenie (radiowcy nawiązali z nią współpracę). Będą to stypendia naukowe lub socjalne w kwocie 5000 zł dla każdego z dziesięciorga zdolnych dzieciaków wskazanych przez Fundację.

11 utworów na płycie

„Radio Nowy Świat” vol.1 to autorska składanka 11 utworów, z których pięć zostało stworzonych w radiu, a cztery nie trafiły na żaden inny krążek. Można więc posłuchać M.IN. piosenek grupy The Redaktors, Joanny Kołaczkowskiej („Pierwsza rozgwiazda tyku tyku”), zespołu Voo Voo, Moniki Borzym, Piotra Bukartyka Zbigniewa Zamachowskiego, Ani Rusowicz czy grupy Raz Dwa Trzy.

Za dobór utworów był odpowiedzialny Bartek Winczewski, szef muzyczny Radia Nowy Świat. - Bardzo chcieliśmy stworzyć składankę, dzięki której słuchacze mogą mieć nas zawsze przy sobie. Bo nasze Radio powstało właśnie po to, by tworzyć lepszą rzeczywistość, nie tylko tę wirtualną, ale taką, która jest blisko serc i przekonań tych, którzy nas słuchają. Płyta to taka nasza cegiełka w umacnianiu więzi z naszymi słuchaczami, którym bliskie są te same wartości - mówi Winczewski.

- Proszę wierzyć, że my tu, w zespole, bardzo przeżywamy to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Ale jesteśmy też bardzo poruszeni sytuacją uchodźców, którzy już mieszkają w Polsce. Dlatego postanowiliśmy razem z Fundacją Ocalenie dochód z naszej płyty przeznaczyć na stypendia dla dzieci z tych rodzin, które wybrały nasz kraj jako docelowy. Wierzymy, że to również od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz nowy świat - dodaje Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.

 

W sierpniu muzycy związani z Radiem Nowy Świat nagrali wspólnie utwór - jako zespół The Redaktors. W powstawaniu piosenki pt. „Chodź tu” wzięli udział Wojciech Waglewski, Fisz, Monika Borzym, Kuba Badach, Krzysztof Grabowski i Marek Napiórkowski. Projektem pokierował Waglewski, piosenka jest zaproszeniem do słuchania rozgłośni. Ta piosenka także trafiła na nową płytę.

Nadające od roku internetowe Radio Nowy Świat w ub.r. osiągnęło 6,82 mln zł przychodów, z czego 6,67 mln zł ze zbiórki na Patronite. Przy 3,03 mln zł kosztów operacyjnych rozgłośnia miała 3,44 mln zł zysku netto, który pozostanie w niej jako kapitał zapasowy.

Obecnie rozgłośnia pozyskała już 13,1 mln zł od 29,5 tys. użytkowników Patronite. Suma deklarowanych wpłat comiesięcznych to 607,4 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsza płyta Radia Nowy Świat już w sprzedaży, dochód dla zdolnych dzieci uchodźców

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iza
Czy nie lepiej byłoby na "zdolnych dzieci"?
odpowiedź
User
.
Na bilet do Niemiec :)
odpowiedź
User
xyz
Współpraca z sowiecką fundacją Ocalenie to dobry początek?
odpowiedź