SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT zgodziła się na zmiany nazw dwóch stacji

Podczas ostatniego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy Radia Rekord Kielce na Radia Rekord Świętokrzyskie. Analogiczną decyzję podjęto w stosunku do Radia Włocławek po polsku, które teraz będzie nazywać się Radio Włocławek.

Radio Rekord Świętokrzyskie nadaje na częstotliwości 100,8 MHz w Kielcach oraz 100,9 MHz w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wcześniej zajmowało je Radio Fama z Kielc. Rozgłośnia nie złożyła na czas wniosku o przedłużenie koncesji, dlatego KRRiT rozpisała konkurs, który wygrało radomskie Radio Rekord. Fama zniknęła ze świętokrzyskiego eteru po 27 latach w lutym 2022 roku, a Rekord ruszył w październiku tego samego roku. Rozgłośnia emituje muzykę taneczną z ostatnich dekad, a także m.in. disco polo, dance, pop czy rock. Nie brakuje newsów ogólnokrajowych i lokalnych.

We wrześniu ub.r. po półtorarocznej przerwie Radio Fama wróciło do Kielc. Rozgłośnia wygrała konkurs KRRiT dotyczący częstotliwości 90,9 MHz. Rozgłośnie Radia Fama, prowadzone przez spółkę Radio Top działają w Słupsku (90,6 MHz), Tomaszowie Mazowieckim (92,9 MHz), Wołominie (94,7 MHz) i Żyrardowie (104,1 MHz). W Krakowie działa studenckie Radio Famka (100,5 MHz). Poza Kielcami, Ostrowcem Świętokrzyskim i Radomiem (106,2 MHz), Rekord FM działa także w Iłży (93,4 MHz), Ciechanowie (88,7 MHz) i ma ruszyć w Sandomierzu (99,7 MHz).

Radio Włocławek po polsku nadaje od 2022 roku

Nazwa Radia Włocławek po polsku jest związana z tym, że stacja nadaje tylko polską muzykę. W ofercie można znaleźć m.in. nostalgiczne przeboje i disco-polo. Są emitowane lokalne serwisy informacyjne. Stacja rozpoczęła nadawanie w lipcu 2022 roku na częstotliwości 101,4 MHz. Rozgłośnia używa też skróconej nazwy Radio WPP 101,4 FM.

Stacja otrzymała koncesję w lipcu 2021 roku. - Nie będziemy powielać innych stacji. Radio Hit poszło w stronę disco polo, Radio Kujawy gra różną muzykę, a u nas non stop będzie prezentowany polski akcent - mówił nam w 2021 roku Marcin Dorota, właściciel rozgłośni. Dodawał wówczas, że w jego stacji będzie można usłyszeć disco polo. Ale ten rodzaj muzyki ma nie przeważać na playliście. - Będziemy się starali grać każdy rodzaj polskiej muzyki - zapowiadał.

Dołącz do dyskusji: KRRiT zgodziła się na zmiany nazw dwóch stacji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Skoro już nie Włocławek po polsku czyli WPP to będzie RW czyli Radio Włocławek?
Czyżby zmiana nazwy i usunięcie "po polsku" było początkiem zmian formatu?
3 0
odpowiedź
User
M
Skoro już nie Włocławek po polsku czyli WPP to będzie RW czyli Radio Włocławek?
Czyżby zmiana nazwy i usunięcie "po polsku" było początkiem zmian formatu?

I niech będzie, obecnego nie da się słuchać. We Włocławku wszystkie radia, to disco. Nie ma dostępnego radia typu Złote Przeboje czy Pogoda a nawet Rock. Dopóki nie zepsuli Melo dało się go słuchać, teraz taka sama sieczka jak wszędzie. Zet jak RMF.
0 0
odpowiedź