SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosjanie chcą od Sony 280 mln rubli za zawieszenie PlayStation Store

Rosjanie złożyli pozew przeciwko firmie Sony, w którym domagają się 280 mln rubli odszkodowania za zawieszenie PlayStation Store. 28 powodów żąda zwrotu dostępu do usługi, w szczególności możliwości zakupu gier.

Interfejs PlayStation 5Article

Rosyjscy użytkownicy PlayStation Store złożyli pozew zbiorowy przeciwko Sony Interactive Entertainment, wyceniając szkody moralne wynikające z zawieszenia usługi w Rosji na kwotę 280 milionów rubli. Jednocześnie 28 powodów prosi o zwrot dostępu do PlayStation Store, aby zapewnić możliwość zakupu oprogramowania, w tym gier. Zamierzają podzielić się rekompensatą pieniężną za szkody moralne wśród wszystkich, którzy złożyli wniosek.

Interesy powodów w sądzie reprezentuje prawnik SSP-konsultant Stanislav Isakov. Zaznaczył, że „ani warunki korzystania z programów Sony, ani ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej nie przewidują odmowy świadczenia usługi „w związku z polityką krajową i zagraniczną państwa lokalizacji i zamieszkania użytkowników”.

W pozwie pokrzywdzeni powołują się na ustawę o ochronie praw konsumentów, która nie przewiduje odmowy świadczenia usług w związku z działaniami Rosji na terytorium jakiegokolwiek państwa.

Kwota 10 milionów rubli za szkody niemajątkowe dla każdego z powodów to m.in. zwrot wysokich kosztów dekodera, który kosztuje ok. 119 tysięcy rubli dla Sony PlayStation 5. Po wydaniu tej kwoty na urządzenie użytkownicy oczekiwali, że będą korzystać ze wszystkich jego funkcji, które posiada.

10 marca Sony - w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę - ogłosiło zawieszenie sprzedaży konsol i oprogramowania PlayStation w Rosji. PlayStation Store stał się niedostępny w kraju.

 

Dołącz do dyskusji: Rosjanie chcą od Sony 280 mln rubli za zawieszenie PlayStation Store

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl