SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rząd nadal bez rzecznika prasowego. Kto pełni jego funkcję?

Choć od czasu zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska miną wkrótce trzy miesiące, wciąż nie jest obsadzone stanowisko rzecznika rządu. Z naszych informacji wynika, że na razie nie będzie obsadzone. 

Donald Tusk, fot. screen z TVP1 Donald Tusk, fot. screen z TVP1

13 marca br. miną trzy miesiące od momentu zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Mimo to wciąż nie ma osoby, która pełniłaby funkcję rzecznika prasowego rządu i np. reprezentowała go w kontaktach z mediami. 

Jedyną formą kontaktu jest Centrum Informacyjne Rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zapytaliśmy CIR, kiedy zostanie powołany rzecznik prasowy rządu. 

“ Informujemy, że zadania dotyczące polityki informacyjnej w KPRM realizuje Centrum Informacyjne Rządu” - przekazało nam CIR.

Z CIR niedawno pożegnała się Marta Michalska, zastępczyni dyrektora. Pracowała tam od 2019 roku. Wcześniej zajmowała się komunikacją w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej miejsce w CIR zajął Maciej Wiewiór, były rzecznik prasowy Giełdy Papierów Wartościowych. 

Dyrektorką CIR jest od stycznia jest Kamila Terpiał, niegdyś dziennikarka Polskiego Radia i Radia Zet.

 

Dołącz do dyskusji: Rząd nadal bez rzecznika prasowego. Kto pełni jego funkcję?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl