SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sąd: wydawca nie odpowiada za wpis na forum łamiący ciszę wyborczą

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim uniewinnił Mateusza Orzechowskiego, wydawcę lokalnego "Tygodnika Wspólnota”, od zarzutu łamania ciszy wyborczej, co miało mieć miejsce na forum internetowym kierowanego przez niego tytułu.

Sprawa zaczęła się 2 lutego br. w dniu poprzedzającym przedterminowe wybory na wójta niewielkiej gminy Dębowa Kłoda na Lubelszczyźnie. Tego dnia na forum internetowym portalu e-wspolnota.com pojawiły się obraźliwe komentarze dotyczące Grażyny Lamczyk, ówczesnej radnej powiatowej i pracownicy Urzędu Gminy w Dębowej Kłodzie. Niektóre miały namawiać na głosowanie w wyborach na jej kontrkandydatkę. Lamczyk zgłosiła sprawę na policję. Ta zawiadomiła sąd. W kwietniu br. Mateusz Orzechowski otrzymał wyrok nakazowy, który uznawał go winnym złamania ciszy wyborczej.

Wydawca “Tygodnika Wspólnota” wystąpił jednak o proces w normalnym trybie. 8 października br. został przez Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim uniewinniony. Sędzia Jarosław Dul w uzasadnieniu tłumaczył, że nie ma dowodów na to, że Orzechowski na bieżąco śledził treści wpisów zamieszczanych pod konkretnym artykułem.

- Jeżeli administrator strony sam nie spowodował wpisów, nie był świadom ich treści oraz nikt nie zgłaszał mu żądania usunięcia to nie ma podstaw do przypisania mu odpowiedzialności - podkreślił sędzia.

Dołącz do dyskusji: Sąd: wydawca nie odpowiada za wpis na forum łamiący ciszę wyborczą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl