SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Snapchat ma prawie 400 mln użytkowników. Przez gorsze prognozy akcje mocno tanieją

W drugim kwartale br. spółka Snap zarządzająca platformą społecznościową Snapchat zanotowała spadek przychodów o 4 proc. do 1,07 mld dolarów i zmniejszyła stratę netto z 422,1 do 377,3 mln dolarów. Firma przedstawiła gorsze od prognoz oczekiwania co do wyników w trzecim kwartale, w konsekwencji jej akcje w handlu posesyjnym taniały o prawie 20 proc.

Strata Snapa na akcję w drugim kwartale sięgnęła 2 centów, a analitycy oczekiwali straty w wysokości 4 centów na akcję. Przychody Snapa wyniosły w drugim kwartale 1,07 mld USD, a rynek szacował je na 1,05 mld USD.

Liczba aktywnych dziennych użytkowników Snapchata na świecie wyniosła 397 mln wobec oczekiwanych 394,9 mln osób. Rok do roku zwiększyły się o 14 proc., z 347 mln. To głównie efekt wzrostu poza Ameryką Północną i Europą ze 162 do 202 mln.

Średnie przychody na użytkownika wyniosły 2,69 USD, wobec oczekiwań w wysokości 2,68 USD.

Snap przedstawił swoje oczekiwania co do trzeciego kwartału, zaznaczając, że są one oparte o założenie, że dzienna liczba aktywnych użytkowników wyniesie między 405 a 406 mln. Snap oczekuje 1,07-1,13 mld USD przychodów w trzecim kwartale, co oznacza spadek rok do roku do 5 proc.

Analitycy spodziewali się że przychody Snapa w trzecim kwartale wyniosą 1,13 mld USD z liczbą 406 mln aktywnych dziennych użytkowników.

Po prezentacji wyników i prognoz akcje Snapa w handlu posesyjnym staniały o 19,4 proc. Natomiast od początku stycznia br. do wtorku kurs spółki zyskał 40 proc.

Dołącz do dyskusji: Snapchat ma prawie 400 mln użytkowników. Przez gorsze prognozy akcje mocno tanieją

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Special Interest
to jeszcze istnieje? zGHOSTowali to juz aktywni uzytkownicy dawno
odpowiedź