SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Solorz-Żak i Ruta sprzedają do 86,11 mln akcji Cyfrowego Polsatu

Kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka spółka Polaris Finance oraz kontrolowana przez Hieronima Rutę spółka Sensor Overseas podjęły decyzję o sprzedaży do 86.111.018 posiadanych przez nich akcji Cyfrowego Polsatu  w drodze przyspieszonego procesu budowania księgi popytu.

„(…) w dniu 21 czerwca 2011 r. spółka otrzymała od Polaris Finance B.V., Karswell Limited oraz Sensor Overseas Limited (Znaczący Akcjonariusze), spółki kontrolowane odpowiednio przez Pana Zygmunta Solorza – Żaka oraz Pana Heronima Rutę, zawiadomienie, iż Znaczący Akcjonariusze podjęli decyzję o sprzedaży do 86,111,018 posiadanych przez nich akcji spółki w drodze przyspieszonego procesu budowania księgi popytu. Ponadto, Znaczący Akcjonariusze poinformowali spółkę, iż jest ich zamiarem, aby po realizacji oferty sprzedaży Pan Zygmunt Solorz – Żak zachował większościowy udział w kapitale zakładowym spółki. Środki pozyskane z realizacji oferty sprzedaży zostaną przeznaczone na inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym" - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie .

Zarząd Cyfrowego Polsatu podał, że popiera ofertę sprzedaży, ponieważ jej realizacja zwiększy płynność rynkową spółki.

>>> Zygmunt Solorz-Żak chce sprzedać część Cyfrowego Polsatu

„Transakcja zostanie przeprowadzona przez Deutsche Bank, działający jako główny współprowadzący księgę popytu, Credit Agricole Corporate and Investment Bank, działający jako współprowadzący księgę popytu, oraz Trigon, działający jako krajowy współprowadzący księgę popytu" – czytamy dalej. Oferta sprzedaży zostanie skierowana jedynie do osób będących kwalifikowanymi inwestorami.

We wtorek na zamknięciu sesji jedna akcja cyfrowego Polsatu kosztowała 16,07 zł, po spadku o 0,80%.

Obecnie Polaris Finance B.V. (spółka Solorza i Ruty) ma 175 025 000 akcji Cyfrowego Polsatu (50,24 proc. liczby akcji, 64,79 liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu) a Karswell Limited (firma Solorza) 53 887 972 akcji (15,47 proc. liczby akcji, 10,21 liczby głosów). Pozostałe 119 439 864 akcje należą do mniejszych akcjonariuszy (34,29 proc. liczby akcji, 24,99 liczby głosów).

>>> Zygmunt Solorz-Żak: pieniądze z Cyfrowego Polsatu na internet, a nie na Plusa

Solorz-Żak - wraz z funduszami inwestycyjnymi - bierze udział w przetargu o zakup 100% akcji Polkometal, operatora sieci telefonii komórkowej Plus, wycenianych na 16-18 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Solorz-Żak i Ruta sprzedają do 86,11 mln akcji Cyfrowego Polsatu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
poli
solorz po raz kolejny podejmuje niezrozumiala decyzje zamiast inwestowac w rynek telewizyjny i internetowy najlepiej na rynkach wschodnich bawi sie w internet bez duzych perspektyw na rozwoj polsatowego internetu w polsce to po prostu beda zmarnowane pieniadze dlaczego naprzyklad nie wystartowac z cyfrowym polsatem we wschodniej europie to o wiele lepszy pomysl niz lte w polsce
odpowiedź
User
Tonio
A moim zdaniem ta decyzja jest całkowicie uzasadniona. W Polsce nie ma tak naprawdę supernowoczesnego netu mobilnego, są w zasadzie jakieś ochłapy. Więc jeśli się przygotuje coś naprawdę mega, to z tego będą w przyszłości prawdziwe kokosy. No a i konsumenci też będą zadowoleni, bo konkurencja będzie chciała równać do lidera. Tylko czy będą w stanie dorównać, to nie wiem, bo z Solorzem wygrać łatwo nie będzie.
odpowiedź
User
punkarol
Grunt że zostawia sobie większościowy pakiet, co pozwala przy niezmienionym status quo przejść do realizacji projektów typu LTE, telefonia, oferta łączona. Cyfrowy Polsat jest dzisiaj liderem i widać, że ludzie nim kierujący nie spoczywają na laurach. To by zresztą nie było możliwe, groziłoby bowiem wypadnięciem z obiegu.
odpowiedź