SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony zamyka studio PlayStation w Londynie, zwalnia 900 osób

Japońska korporacja Sony podjęła decyzję o zwolnieniu 8 proc. pracowników swojego działu gier Sony Interactive Entertainment, zajmującego się rozwojem konsol do gier PlayStation. Zwolnienia dotkną około 900 osób.

Zwolnienia dotkną pracowników Sony Interactive Entertainment pracujących na całym świecie. Tym samym zamknięte zostanie brytyjskie studio PlayStation London, a część załogi studia Firesprite zostanie zwolniona.

O zwolnieniach poinformował Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment: 

“Społeczność PlayStation jest dla nas wszystkim, dlatego uznałem, że ważne jest, aby poinformować Was o trudnym dniu w naszej firmie. Podjęliśmy niezwykle trudną decyzję o ogłoszeniu naszego planu rozpoczęcia redukcji naszego ogólnego zatrudnienia na całym świecie o około 8 proc. lub około 900 osób, z zastrzeżeniem lokalnego prawa i procesów konsultacyjnych. Dotyczy to pracowników na całym świecie, w tym naszych studiów” - napisał. 

Dodał, że branża uległa ogromnym zmianom i firma musi przygotować się na przyszłość. “Musimy spełniać oczekiwania twórców i graczy oraz nadal napędzać przyszłe technologie w grach, dlatego cofnęliśmy się o krok, aby upewnić się, że jesteśmy przygotowani do dalszego zapewniania społeczności najlepszych wrażeń z gier” - napisał Jim Ryan.

W wewnętrznym, firmowym mailu Ryan podkreślił, że celem wprowadzanych zmian jest “usprawnienie naszych zasobów, aby zapewnić ciągły sukces i zdolność dostarczania wrażeń, których gracze i twórcy zaczęli od nas oczekiwać”.

Poinformował również, całkowicie zostanie zamknięte studio PlayStation w Londynie, a w studiu Firesprite będą zwolnienia, a w brytyjskim oddziale zostaną ograniczone różne funkcje managerskie.

“Proponowane zmiany oznaczają, że przed podjęciem ostatecznych decyzji wejdziemy w okres zbiorowych konsultacji. Wszyscy pracownicy biorący udział w konsultacjach zbiorowych zostaną dzisiaj poinformowani o kolejnych krokach” - dodał Jim Ryan.  

W Japonii Sony będzie realizować kolejny program wspierania kariery, a w innych rozpoczęte zostaną rozmowy z osobami, które są potencjalnie zagrożone lub dotknięte proponowanym sposobem działania.  

Dołącz do dyskusji: Sony zamyka studio PlayStation w Londynie, zwalnia 900 osób

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl