SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eksperci powołują Stowarzyszenie Praktyków Transformacji Cyfrowej

Grupa ekspertów od transformacji cyfrowej w polskich mediach powołała do życia Stowarzyszenie Praktyków Transformacji Cyfrowej. Menedżerowie, którzy cyfryzowali największe polskie wydawnictwa, łączą siły i zakładają stowarzyszenie. Cel: pomoc innym.

„Świat mediów stoi dziś przed wieloma wyzwaniami, a jedną z najważniejszych jest skuteczna transformacja cyfrowa” - mówi jeden z inicjatorów powołania Stowarzyszenia Paweł Nowacki.

„Procesy cyfryzacji w wielu miejscach są powierzchowne, częściowe, niedokończone i nadal wiele mediów potrzebuje wiedzy i wsparcia. Tempo zmian nie pozostawia miejsca ani miejsca na błędy, ani na wahania. Wiele mediów tworzących bardzo wartościowe treści może tego nie przetrwać” – dodaje Jarosław Śliżewski.

„Uznaliśmy, że warto podzielić się swoimi doświadczeniami ze wszystkimi podmiotami borykającymi się z efektywnym prowadzeniem biznesu w internecie. Nasze stowarzyszenie grupuje osoby, które cyfryzowały największe polskie organizacje mediowe. Są wśród naszych członków specjaliści różnych dziedzin od treści, przez produkt i technologie po reklamę i marketing” – podkreślają założyciele nowego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie chce pomagać w dostosowaniu cyfrowych mediów do zmian w wyszukiwarkach, zmian w systemach reklamowych, narzędziach AI w newsroomach, a także we wdrażaniu formatów dla czytelników z różnych kategorii wiekowych. W celach statutowych oprócz rozpowszechniania wiedzy o możliwościach rozwoju biznesu w digitalu zapisano także przygotowywanie i prowadzenie szkoleń oraz warsztatów, a także wspieranie wydawców różnego typu w skutecznym przeniesieniu ich operacyjnej działalności do świata digitalu.

Niezależne dziennikarstwo, niezależne media są zdaniem SPTC filarem demokracji i nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego tak ważna jest wiedza i umiejętności pozwalające w skutecznym dotarciu z informacją i misją do obywateli. Platformą, która umożliwia to spotkanie jest przede wszystkim internet. Stowarzyszeniu zależy na tworzeniu merytorycznego zaplecza dla grup dziennikarzy pragnących stworzyć nowe media oraz tworzeniu standardów i dobrych praktyk w obszarze digital.

Członkami założycielami Stowarzyszenia Praktyków Transformacji Cyfrowej są m.in.: Mirosław Kowalski, Paweł Nowacki, Jarosław Śliżewski, Magdalena Biednik, Ewa Liszcz, Dariusz Kołtko, Grzegorz Gądek, Adam Wojdyło, Tomasz Kowalski. Wszyscy pracowali w największych wydawnictwach w obszarze ich cyfryzacji. To m.in. Polska Press, Agora, „Rzeczpospolita”, „Super Express”, Wirtualna Polska, Grupa O2, Gratka.pl, Naszemiasto.pl.

Informacje o bieżących działaniach Stowarzyszenia można znaleźć na stronie Praktycy.eu.

Dołącz do dyskusji: Eksperci powołują Stowarzyszenie Praktyków Transformacji Cyfrowej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Znawca
Towarzystwo wzajemnej adoracji lubiące przytulać kasę za wymądrzanie się
4 1
odpowiedź