SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Super Nowości” zwalniają 25 osób. Będą wychodzić tylko trzy razy w tygodniu

Rzeszowski dziennik „Super Nowości” (Wydawnictwo Prasowe Super Nowości) od poniedziałku zmniejsza liczbę wydań z pięciu do trzech tygodniowo i zwalnia 25 pracowników etatowych, proponując im inną formę zatrudnienia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Jako jedni z pierwszych w Polsce idziemy z duchem czasu - tak na łamach tytułu uzasadniono te zmiany. Oficjalnego komentarza od przedstawicieli wydawcy brak.

O zwolnieniach w „Super Nowościach” jako pierwszy w weekend napisał serwis Rzeszów-news.pl. Z zamieszczonej tam relacji wynika, że w piątek wydawca wręczył wypowiedzenia 25 osobom (w tym wszystkim dziennikarzom), motywując to niską jakością tekstów. Taki zapis znalazł się we wręczonych im dokumentach. Informację o zwolnieniach potwierdzają w rozmowach z portalem Wirtualnemedia.pl zwalniani dziennikarze, którzy pragną zachować anonimowość.

Z ich relacji wynika, że zwolnionym zaproponowano zakładanie działalności gospodarczych  i zaproponowano, by były zakładane w takiej formie, aby dziennikarze mogli otrzymywać dofinansowania. Według ustaleń Rzeszów-news.pl od 1 maja br. reporterzy dziennika pracują na pół etatu, natomiast teraz dostali dwutygodniowe wypowiedzenia: pracę na dotychczasowych warunkach mają zakończyć 2 czerwca br..

"Idziemy z duchem czasu"

Kolejną zmianą jest obcięcie liczby wydań z pięciu do trzech w tygodniu. Ta zmiana wchodzi w życie w poniedziałek, 22 maja. W zamieszczonej na łamach informacji redakcja przekonuje czytelników, iż do tej zmiany przygotowywano się w „Super Nowościach” od dłuższego czasu. – Do podobnych modyfikacji cyklu wydawniczego przymierzają się inni wydawcy w Polsce (…). Podobnie wydawane są już niektóre gazety codzienne w Europie. Tak więc my jako jedni z pierwszych w Polsce, idziemy z duchem czasu – czytamy komunikacie redakcji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Nie zmienić ma się cena natomiast poszczególnych wydań, więcej natomiast będzie w nich stron: po 24 w wydaniach poniedziałkowo-wtorkowych oraz w środowo-czwartkowych, a w weekendowych 32 strony, plus program TV. – Wprowadzimy rubryki redagowane przez naszych czytelników – czytamy.

Szefostwo nie odpowiada na pytania

Prezes wydawnictwa nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące zmian. wysłane sms-owo i mailowo, nie odebrał też od nas telefonu. Z tymi samymi pytaniami zwróciliśmy się także do redaktora naczelnego dziennika, Tomasza Górnickiego, ale i on nam nie odpowiedział. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną zmian jest spadająca sprzedaż dziennika.

„Do wynajęcia jest budynek przy ul. Podwisłocze, w którym siedzibę mają „Super Nowości”. – pisze portal Rzeszów-news.pl, sygnalizując, że "może to oznaczać nadciągający koniec" wydawanego od 1997 roku dziennika.

W kwietniu 2022 roku redaktorem naczelnym ukazujących się na Podkarpaciu „Super Nowości” został Tomasz Górnicki - prawnik, prezes Super-Press SA i dyrektor marketingu w biurze reklamy Pressmedia (spółki powiązane z Romanem Oraczewskim, głównym udziałowcem Wydawnictwa Prasowego Super Nowości). Zastąpił Jakuba Karysia który, stanowisko objął wiosną 2020 roku, zastępując Tomasza Szeligę (ten sprawował funkcję od stycznia 2017 roku).

Dołącz do dyskusji: „Super Nowości” zwalniają 25 osób. Będą wychodzić tylko trzy razy w tygodniu

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romuś
Prekursorem w Polsce to jednak jest dziennik Trybuna.
Od dawna ukazuje się trzy razy w tygodniu.
odpowiedź
User
Ad
Się prezio obudził, że dopiero teraz zatrybił, że w gazecie teksty są "niskiej jakości". Po czym zwolnił pisarzy i zaproponował im "inne formy zatrudnienia". Z pewnością po takim manewrze tekst będą "wysokiej jakości", a najwyższej będą wtedy, gdy sam prezio weźmie się za pisanie. :-D
odpowiedź
User
nic się nie poradzi na to
To nie są dobre czasy dla prasy i dziennikarzy, a sztuczna inteligencja wykończy do reszty wiele redakcji.
odpowiedź