SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ten Square Games z kolejnym odpisem. Zysk ponad 5 mln zł w dół

Producent gier mobilnych Ten Square Games dokonał dodatkowego odpisu w kwocie 5,4 mln zł dotyczącego posiadanych udziałów spółki Gamesture. Już wcześniej podał, że jego strata na inwestycji w tę spółkę wyniosła w ub.r. 5,8 mln zł.

Biuro Ten Square Games, fot. materiały prasowe Biuro Ten Square Games, fot. materiały prasowe

Ten Square Games w komunikacie podał, że na dodatkowy odpis w wysokości 5,4 mln zł zdecydował się „po przeprowadzanych końcoworocznych testach na utratę wartości udziałów w Gamesture wykonanych zgodnie z MSR 36 oraz konsultacji z biegłym rewidentem”. Odpis zostanie uwzględniony w pozostałych kosztach operacyjnych firmy.

Kwota odpisu obniży jednostkową i skonsolidowaną rentowność Ten Square Games w czwartym kwartale ub.r.

Na początku lutego Ten Square Games podał już, że w bilansie za czwarty kwartał ub.r. dokonał ok. 3,3 mln zł straty dotyczącej kosztów jego inwestycji Gamesture oraz doliczył ok. 2,4 mln kosztów korekty podatkowej. Przyczyną odpisu była rezygnacja przez Gamesture z dalszego rozwoju gry z segmentu RPG i skupienie się na rozwoju gier z gatunku social wars.

Firma zaznacza, że nowy odpis ma  charakter niegotówkowy i nie wpływa na prowadzenie działalności ani strategię i Gamesture. Podkreśla, że wierzy w potencjał rozwoju Gamesture, zwłaszcza w obszarze gier typu social wars, a pozytywny wpływ zmiany strategii spółki powinien być widoczny w jej wynikach już w ciągu najbliższych kilku kwartałów.

Ten Square Games ma 37 proc. udziałów Gamesture. Wiosną 2022 roku przejął 25 proc. walorów za 3,7 mln zł, a rok później dokupił 12 proc., płacąc 2,7 mln dolarów.

CZYTAJ TEŻ: Ten Square Games wydał 114 mln zł na swoje akcje

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Ten Square Games wypracowała 105,57 mln zł przychodów i 22,15 mln zł zysku netto, wobec 132,91 mln zł wpływów i 19,06 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games z kolejnym odpisem. Zysk ponad 5 mln zł w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl