SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ten Square Games zwalnia 110 osób. Rezygnuje Maciej Zużałek, nowym prezesem Andrzej Ilczuk

Maciej Zużałek zrezygnował ze stanowiska prezesa produkującej gry mobilne spółki Ten Square Games. Zastąpi go obecny chief operating officer Andrzej Ilczuk. Z zarządu odchodzi też Wojciech Gattner, żeby skupić się w firmie na pracy operacyjnej. W ramach zwolnień grupowych spółka żegna się ze 110 osobami

Andrzej Ilczuk, fot. Ten Square Games Andrzej Ilczuk, fot. Ten Square Games

Ze stanowiska prezesa Ten Square Games Maciej Zużałek odejdzie 22 maja. - Moja misja na stanowisku CEO dobiegła końca. Wraz ze zmianą priorytetów strategicznych, Ten Square Games potrzebuje obecnie na stanowisku prezesa osoby z bogatym doświadczeniem produktowym. Jestem przekonany, że Andrzej Ilczuk, jest idealnym kandydatem do prowadzenia firmy na kolejnym etapie rozwoju - komentuje w komunikacie prasowym.

Zużałek został prezesem Ten Square Games w czerwcu 2020 roku. Na stanowisku zastąpi go Andrzej Ilczuk, który pracuje w spółce od 3,5 roku, a w marcu br. objął funkcję chief operating officera.

- Moim priorytetem jest skupienie energii organizacji na rozwoju głównych produktów i zapewnienie każdemu z nich jasno określonego planu działania. Ten Square Games ma silny portfel gier, który chcemy dalej rozwijać - zapowiada Ilczuk.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z zasiadania w zarządzie zrezygnował też Wojciech Gattner. - Moją pasją i siłą jest tworzenie strategii produktowych i monetyzacyjnych. Wraz ze skupieniem  firmy na rozwoju głównych produktów, to właściwy moment, aby zrezygnować z roli członka zarządu i skoncentrować się wyłącznie na pracy operacyjnej i planowaniu nowych rozwiązań dla naszych kluczowych gier - tłumaczy w komunikacie.

110 osób zwolnionych z Ten Square Games

Kilka dni temu Ten Square Games ogłosił zwolnienia grupowe, w ramach których chce pożegnać się z ok. 120 osobami, w tym 50 pracownikami etatowymi. Ponadto spółka rezygnuje z dalszych prac nad dwoma grami: „Undead Clash” i „Fishing Masters”, dotychczas przeznaczyła na nie ponad 25 mln zł.

W piątek Ten Square Games podał, że rozwiązał umowy ze 105 osobami (w tym 43 zatrudnionymi na umowę o pracę) i nie przedłużył umów z kolejnymi pięcioma. Zaznaczono, że zwalniani pracownicy otrzymają ofertę wsparcia szerszego niż to, które wynika z przepisów, zostanie im też zapewnione m.in. wsparcie psychologiczne czy wsparcie w poszukiwaniu pracy.

Spółka szacuje, że rezerwa związana ze zwolnieniami, która obciąży jej wynik w drugim kwartale, wyniesie ok. 5,3 mln zł. Spodziewa się, że dzięki redukcji zatrudnienie od sierpnia br. jej miesięczne koszty pracownicze będą o 1,8 mln zł niższe.

W ub.r. skonsolidowane przychody Ten Square Games zmalały 15 proc. do 538,7 mln zł, a zysk netto - ze 141,3 do 52,3 mln zł. W czwartym kwartale firma zanotowała stratę, wynikającą z rezygnacji z dalszych prac nad grami „Football Elite” i „Magical District” oraz wprowadzeniem zmian w rozgrywce „Undead Clash”. Łączne odpisy na to wyniosły 23,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games zwalnia 110 osób. Rezygnuje Maciej Zużałek, nowym prezesem Andrzej Ilczuk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl