SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unilever zwolni 1,5 tys. menedżerów. Zredukuje portfolio produktów

Koncern Unilever, do którego należy wiele marek z branży FMCG, planuje zwolnić ok. 1500 osób na całym świecie. Redukcja zatrudnienia ma objąć głównie menedżerów wyższego szczebla, nie dotknie pracowników fabryk. W ramach prowadzonej restrukturyzacji i reorganizacji będących skutkiem nacisków ze strony inwestorów zostanie też zredukowane portfolio produktów Unilevera.

fot. Shutterstock.comArticle

Koncern Unilever zapowiedział, że w związku z presją akcjonariuszy na poprawienie wyników firmy, przeprowadzono przegląd kadr i portfolio produktów. Efektem ma być zmniejszenie zatrudnienia o 20 proc. na całym świecie. W ramach tego procesu Unilever zlikwiduje ok. 15 proc. stanowisk kierowniczych wyższego szczebla, a także 5 proc. młodszych zespołów zarządzających. W sumie pracę może stracić 1500 osób pracujących dla koncernu na całym świecie.

Poinformowano też o restrukturyzacji portfolio produktów, która będzie obejmować pięć kategorii: uroda, higiena osobista, produkty do domu, odżywianie i lody.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nasz nowy tryb organizacji został opracowany w ciągu ostatniego roku i ma na celu kontynuację postępu, który obserwujemy w działalności biznesowe - powiedział dyrektor generalny Unilevera Alan Jope. Dodał, że przejście do pięciu grup biznesowych skoncentrowanych na kategoriach pozwoli lepiej reagować na trendy konsumenckie i kanały sprzedaży z odpowiedzialnością za dostawy. - Wzrost pozostaje naszym najwyższym priorytetem, a te zmiany będą stanowić podstawę naszego dążenia do niego – dodał - powiedział Jope.

Obecnie 80 marek Unilevera jest podzielonych na trzy dywizje: uroda i pielęgnacja osobista, jedzenie i napoje, produkty do domu. Nowa struktura dzieli marki Ben & Jerry's, Magnum i Cornetto w osobny dział o nazwie Lody, kierowany przez Matta Close.

Zapowiadane zmiany to odpowiedź na presję ze strony akcjonariuszy, którzy żądają zmiany modelu biznesowego Unilevera w związku z negatywnym trendem cen akcji, który w ostatnim czasie mocno się pogłębił. Głównie w związku z nieudaną próbą przejęcia przez koncern konsumenckiej części spółki farmaceutycznej GSK. Unilever złożył ofertę 50 mld funtów, ale GSK ją odrzuciło, bo firma domagała się 60 mld funtów. 

Dołącz do dyskusji: Unilever zwolni 1,5 tys. menedżerów. Zredukuje portfolio produktów

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl