SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat nowym liderem, duży spadek TVP1. Kabareton Polsatu przed "Faktami"

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: „M jak miłość”, Polsat Superit Festiwal oraz „Fakty”. Na pozycję lidera oglądalności wśród stacji w awansował Polsat, który wyprzedził TVP1 - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

„M jak miłość”; fot. MTL Maxfilm Article

W minionym tygodniu - od 16 do 22 maja - najwięcej widzów zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał średnio 3,33 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 27,39 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie miejsce zajęła pierwsza część niedzielnego kabaretonu, który nadawany był w ramach Polsat Superit Festiwal. Relację w Polsacie obejrzało 2,71 mln osób. SHR% wyniósł 21,77 proc.

„Fakty” na czele dzienników

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 17 maja na antenie stacji obejrzało 2,15 mln widzów (21,60 proc. udziału). Była to trzecia topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugi pod względem oglądalności wśród dzienników był „Teleexpress” TVP1, który zgromadził 1,66 mln widzów (emisja 17 maja; 9. pozycja w ogólnym rankingu). W zestawieniu top 20 na 11 pozycji uplasowały się „Wiadomości” TVP1 z 1,62 mln oglądających (niedzielne wydanie), a 12. były „Wydarzenia” Polsatu (1,62 mln; niedziela).

Polsat wyprzedził TVP1, a TVP2 - TVN

Udział liderującego Polsatu wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 9,13 proc. Wynik stacji zwiększył się o 1,20 pkt. proc. Kanał na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

Na druga lokatę spadła TVP1, która miała 8,47 proc. udziału (spadek o 2,68 pkt. proc.).

Podium uzupełnia TVP2, która wyprzedziła TVN. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 7,84 proc. (do góry o 0,56 pkt. proc.). Wynik czwartego TVN to 7,41 proc. (+ 0,11 pkt. proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 33,66 proc. do 32,85 proc.

Spadki stacji newsowych

Piąty był kanał TVN24 (w dół o 0,11 pkt. proc. do 6,21 proc.). Oczko niżej uplasowało się TVP Info (- 0,06 pkt. proc. do 5,86 proc.). Wśród czołowych stacji informacyjnych 10. miejsce zajął Polsat News (2,17 proc.; w dół o 0,17 pkt. proc.).

Dołącz do dyskusji: Polsat nowym liderem, duży spadek TVP1. Kabareton Polsatu przed "Faktami"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl