SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w miastach Polski

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za okres od września 2015 roku do lutego 2016 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w wybranych miastach Polski, pod względem udziału słuchania, w grupie wiekowej słuchaczy od 15 do 75 lat.

W Bydgoszczy liderem było RMF FM (spadek z 22,8 proc. do 22,4 proc. udziału). Na drugie miejsce - z czwartego - awansowała Trójka (z 10,6 proc. do 12,4 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęły Złote Przeboje Elita (wzrost z 10,8 proc. do 11,1 proc.). Na czwartą lokatę - z piątej - awansowało Radio ZET (pomimo spadku z 10,3 proc. do 9,9 proc.).

>>> Rynek radiowy w Bydgoszczy

W Białymstoku pozycja lidera należała do RMF FM (wzrost z 18,4 proc. do 22,1 proc. udziału). Na drugie miejsce - z trzeciego - awansowało Radio ZET (z 9,5 proc. do 12,3 proc.). Na ostatnią pozycję podium spadła Trójka (z 11,6 proc. do 9,5 proc.). Natomiast czwartą lokatę zajęło Radio Jard (strata z 8 proc. do 6,9 proc.).

>>> Rynek radiowy w Białymstoku

W Kielcach pierwsze miejsce zajęło RMF FM (spadek z 16,9 proc. do 15,6 proc. udziału). Drugie było Polskie Radio Kielce (z 14,9 proc. do 13,3 proc.). Na ostatnią lokatę podium - z miejsca siódmego - awansowała Trójka (z 6,6 proc. do 9 proc.). Natomiast czwarta pozycja przypadła Jedynce (wzrost z 7,8 proc. do 8,6 proc.).

>>> Rynek radiowy w Kielcach

W Lublinie na pozycję lidera - z miejsca trzeciego - awansowało Radio ZET (z 12,2 proc. do 13,5 proc. udziału). Na drugie miejsce spadła Trójka (z 14,0 proc. do 13,3 proc.). Ostatnią lokatę podium zajęło RMF FM, które przed rokiem było drugie (pomimo wzrostu z 12,8 proc. do 13,2 proc.). Na czwarte miejsce - z szóstego - awansowały Złote Przeboje Puls (taki sam udział na poziomie 9,7 proc.).

>>> Rynek radiowy w Lublinie

W Radomiu nowym liderem zostało Radio ZET, które przed rokiem było czwarte (taki sam udział na poziomie 12,7 proc.). Na drugie miejsce spadło RMF FM (z 15,7 proc. do 12,5 proc.). Ostatnią lokatę podium zajęła Trójka (strata z 13,2 proc. do 12,3 proc.). Na czwarte miejsce - z drugiego - spadło VOX FM (z 13,3 proc. do 9,9 proc.).

>>> Rynek radiowy w Radomiu

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Dołącz do dyskusji: Wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w miastach Polski

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marco
A wiectak naprawdę niekwestionowanym liderem w dużych miastach jest Trójka która deklasuje komercyjną konkurencje.
odpowiedź
User
stara gwardia
A wiectak naprawdę niekwestionowanym liderem w dużych miastach jest Trójka która deklasuje komercyjną konkurencje.

"Deklasuje komercyjną konkurencję" - hmmm.... problem w tym, że media komercyjne nie powinny być konkurencją dla Trójki. Po pierwsze ich celem jest zysk, a nie misja. Po drugie powinny działać w innych segmentach rynku i nie wchodzić sobie za bardzo w drogę. Niestety Trójka pozyskuje przychody również z reklam, więc się komercjalizuje, również w ofercie programowej, np. playlista udająca oprawę muzyczną, wartościowe audycje muzyczne o barbarzyńskich porach. Ktoś trafnie określił obecną Trójkę (trend od 2000 r.) "najbardziej misyjnym radiem wśród rozgłośni komercyjnych"...
Nie ma się z czego cieszyć, Trójka wchodzi w nie swoje buty. Niestety proces trwa już kilkanaście lat i dorosło pokolenie, które innej Trójki nie pamięta. Pokolenie fajnosłuchaczy, Trójkowych neofitów, którzy jeszcze niedawno słuchali "komercyjnej konkurencji", ale dzisiaj mają z niej "bekę". Szkoda mi tych ludzi.
odpowiedź
User
ludwik
a gdzie Gorzów? Zielona Góra?
odpowiedź