SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM z największym spadkiem, ale nadal dystansuje konkurencję. Zyskuje Radio ZET

W okresie od grudnia ub.r. do lutego br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, ale stacja zanotowała największy spadek w zestawieniu. Z kolei najwięcej zyskało Radio ZET - raport Wirtualnemedia.pl.

Studio RMF FM, fot. materiały prasowe Studio RMF FM, fot. materiały prasowe

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od grudnia 2023 roku do lutego 2024 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 28,3 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział stacji spadł o 1,9 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 14,4 proc. (udział tej stacji względem fali grudzień 2022 - luty 2023 wzrósł o 0,8 pkt. proc.). Jednocześnie jest to najwyższy wzrost w zestawieniu.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku w analizowanym okresie wyniósł 6,9 proc. (spadek o 0,1 pkt. proc.).

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji wyniósł 5,1 proc. (w dół o 0,4 pkt. proc.). Czołową piątkę uzupełnia Audytorium 17 (4,6 proc.; do góry o 0,4 pkt. proc.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: RMF FM z największym spadkiem, ale nadal dystansuje konkurencję. Zyskuje Radio ZET

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Ciekawe jakie wyniki słuchalności będzie mieć SuperNova Eska 2 oby takie same jak za czasów Wawy ale z muzyką niech popracują i przywrócą disco polo
9 28
odpowiedź
User
Tom
Brawo RMF Maxx! W sobotnie wieczory miażdżycie Eske grając bardziej klubowo. Tak trzymać!
15 12
odpowiedź
User
Radek
Ciekawe jakie wyniki słuchalności będzie mieć SuperNova Eska 2 oby takie same jak za czasów Wawy ale z muzyką niech popracują i przywrócą disco polo


Radio Wawa najlepsze wyniki osiągała 20 lat temu,kiedy muzyka zbliżona była do obecnej Eski. Później ,gdy przeszli na muzykę polską była już tylko równia pochyła.
Podejrzewam, że zmiana nazwy nic tu nie da. Nie każdy lubi słuchać non stop polską muzykę.
12 5
odpowiedź