SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozwód TVP z Nielsenem. 10 niespodzianek od Jacka Kurskiego dla Polsatu i TVN

Jacek Kurski od paru tygodni desperacko walczy z Nielsenem podważając wiarygodność dostarczanych danych. „Wiadomości” i „Gazeta Polska” lustrują szefową Nielsena, zarzucają firmie status monopolisty i dezorientują „zwykłych” ludzi w kwestii metodologii prowadzenia badań. Co by było gdyby TVP przestała za nie płacić i zerwała z Nielsenem? - zastanawia się Joanna Nowakowska prowadząca blog Screenlovers.pl.

Dołącz do dyskusji: Rozwód TVP z Nielsenem. 10 niespodzianek od Jacka Kurskiego dla Polsatu i TVN

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NiePatriota
No tak, jak po Telexpressie 10 kwietnia tylko 1 mln mógł oglądać uroczystości na Krakowskim Przedmieściu?! Toż to skandal! Wtedy co najmniej 100 mln oglądało!
A na poważnie - lustracja szefowej Nielsena pokazuje tylko to, że Wiadomości i inne nieZALEŻNE nie mają merytorycznych argumentów, więc łapią się takich z d***y.
odpowiedź
User
telewidz
Nielsen to monopolista na rynku badań telemetrycznych w Polsce. Dla mnie monopol zawsze kojarzył się z PRL.
Chciałbym poznać wyniki oglądalności stacji telewizyjnych przeprowadzone przez niezależną od partii politycznych firmę zajmującą się telemetrią.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. W tym szaleństwie jest metoda.
Nielsen coraz bardziej sie pogrąża mętnymi tłumaczeniami broniąc się przed transparentnością badań.
Jak są prowadzone takie badania i kto je firmuje ?
Koncern Nielsen nie słynie wcale z rzetelności. Już wiele razy był przyłapywany na świecie na błędach lub wręcz manipulacjach wynikami oglądalności. CNBC (kanał ekonomiczny należący do NBC) w styczniu br. jako pierwsza sieć telewizyjna zdecydowała się na zrezygnowanie z usług Nielsena.
W przeszłości z tą firmą spierał się koncern NBC. Nawet sam „New York Times” skrytykował system ratingów opracowany przez Nielsen, uznając, że podawano tam nieprawidłowe i niedokładne dane dotyczące sieci telewizyjnych co najmniej przez 7 miesięcy. Nielsen przyznał się do tego błędu i obiecał poprawę.
W USA, podobnie jak w Polsce, Nielsen nie liczy każdego widza, ale buduje grupę reprezentacyjną i przelicza oglądalność na podstawie procentowego udziału oglądalności. Nie uwzględnia np. ludzi oglądających programy informacyjne przez internet, a przecież jest to gałąź, którą Telewizja Polska ma rozwiniętą jak mało kto.
Jeśli W TVP nie rządzi jedynie słuszna opcja liberalno-lewicowa więc TVP musi mieć niskie wyniki oglądalności. Jak nie jak tak.
odpowiedź
User
loko
TV Trwam też zamówił sobie telemetrie i wyszło mu 62% oglądalności :D po wejściu na multiplex w sobie znanej spółce o. R. Natomiast przez Nielsena podliczono na 0,1% na równi z TVP ABC. Skłonny jestem wierzyć Nilsenowi bo TVP Kurskiego stała się telewizją nie narodową a propagandową jak Republika i wyżej już wymieniona tv z Torunia. Sam wcześniej oglądałem TVP Info namiętnie ponieważ uznawałem je za obiektywne pomimo, że jechali po PISie - ale im się należało. Teraz stały się papką. Ostatni program Pospieszalskiego z jakiś byłym SB-kiem to już szczyt krytynizmu. Dobrze, że mam satelite i pod ręką inne programy informacyjne. Tu nie trzeba zmienia telemetrii tylko Prezesa i wprowadzić obiektywizm albo przestać komentować i zadawać żenujących tendencyjnych pytań a podawać fakty.
odpowiedź