SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kraje UE mają przyjąć wspólne stanowisko w sprawie przyszłości naziemnej telewizji

Komisja Europejska zaproponowała, żeby kraje Unii Europejskiej przyjęły wspólne stanowisko w sprawie podziału częstotliwości po 2030 roku. Na przełomie listopada i grudnia na konferencji WRC-23 w Dubaju może zapaść decyzja o przekazaniu pasma zajmowanego przez naziemną telewizję cyfrową operatorom telekomunikacyjnym.

Dołącz do dyskusji: Kraje UE mają przyjąć wspólne stanowisko w sprawie przyszłości naziemnej telewizji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Smog elektromagnetyczny
W sumie nikt nie porusza sprawy oczywistej - sieci telekomunikacyjne powinny być oparte na światłowodach, a dostęp radiowy powinien być dostępem uzupełniającym głównie w miejscach, gdzie nie ma ekonomicznego sensu ciągnięcie kabla lub być backupem na wypadek awarii światłowodu. Dawanie kolejnych 100MHz po to aby lepiej działały debilne filmiki nie ma sensu- żadnego sensu, ale tak samo nie mają sensu źle zaplanowane zakłócające się sieci TV. Przydział czegoś to możliwość, wykorzystanie to inna sprawa.
odpowiedź
User
Für Doutchland
Wspólne stanowisko czy stanowisko Berlina i Francji bo to różnica
odpowiedź
User
pomysłodawca
Może warto zakończyć nadawanie TV jako TV naziemnej i wykorzystując obecne smart TV i postęp techniczny tworząc nową firmę TV 5G zajmującą się nadawaniem programów TV tylko w paśmie 5G dla wszystkich operatorów TV. Takie rozwiązanie jest moim zdaniem najrozsądniejszym, gdyż starzejąca się infrastruktura Emitela [maszty powyżej 50 lat użytkowania i modernizowania] wymaga coraz to większych nakładów na utrzymanie, a firma nie prowadzi inwestycji w odnawianie masztów. Po sprzedaży Emitela w 2023 r. może telewizje dzięki nadawaniu w paśmie 5G przestałyby się uzależniać tylko od jednego monopolisty - dzięki czemu ceny mogłyby się stać konkurencyjne dla płacących za emisje jak również umożliwiłoby to automatyczną kasację abonamentu RTV. Zjadacz chleba korzystając z internetu dalej mógłby korzystać z "naziemnej" TV.
odpowiedź