SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejny transfer z TVP do TV Republika. Ojciec dziennikarza pracuje w innej stacji

Pracę w TV Republika zaczął Bogusz Jankowski, który wcześniej był związany z Telewizją Polską. Dziennikarz przygotowuje materiały do programu „Express Republiki”. Dziennikarz jest synem Grzegorza Jankowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego „Faktu”, który w ostatnich latach jest znany z Polsat News.

Bogusz Jankowski zaczął pracę w TVP w czerwcu 2017 roku. Był researcherem w „Wiadomościach” TVP1, reporterem „Teleexpresu” (TVP1) oraz „Teleexpresu Extra” (TVP1) i współpracował przy programie „Nie da się ukryć” (TVP Info) oraz z portalem tvp.info. Dziennikarz jest absolwentem stosunków międzynarodowych i polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Na portalu Linkedin podaje, że jest autorem pracy licencjackiej „Program społeczny Rodzina 500+ w przekazie medialnym trzech największych kanałów informacyjnych w Polsce w latach 2015 – 2019”.

Ojcem Bogusza Jankowskiego jest Grzegorz Jankowski, redaktor naczelny dziennika „Fakt” w latach 2003-2014. Prawicowe media opisywały, że stracił stanowisko po ujawnionej rozmowie Pawła Grasia, współpracownika premiera Donalda Tuska z Janem Kulczykiem. Biznesmen uzgodnił z ówczesnym rzecznikiem rządu, że zwróci uwagę wdowie po Axlu Springerze na falę krytycznych wobec rządu publikacji „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska).

W latach 2019-2021 Jankowski pracował jako dyrektor programowy Superstacji. Na jej antenie prowadził program „Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego”. Na początku 2018 roku związał się z Polsat News, gdzie był gospodarzem programów „Dobry wieczór Polsko” i „Polityka na ostro”. W ostatnich latach Jankowskiego można oglądać w programie „Punkt widzenia” (emisja w dni powszednie od 16.30 do 18.50).

„Express Republiki” hitem TV Republika

„Express Republiki” w TV Republika jest nadawany codziennie o godz. 16.55, począwszy od 1 lutego 2024 roku. Jego głównym prowadzącym jest Rafał Patyra, poprzednio związany z TVP jako gospodarz „Teleexpressu” i dziennikarz TVP Sport. Średnia widownia „Expressu Republiki” w okresie od 1 do 21 lutego 2024 roku w TV Republika wyniosła 425 tys. osób. Przełożyło się to na 4,53 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,92 proc. w grupie 16-49 oraz 2,79 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Od grudniowych zmian w Telewizji Polskiej do TV Republika trafiło wielu dziennikarzy związanych wcześniej z publicznym nadawcą. 3-4 razy w tygodniu program informacyjny „Dzisiaj” prowadzi Danuta Holecka, wcześniej twarz i szefowa „Wiadomości” TVP1. Prezenterka jest także gospodarzem programu publicystycznego „Gość Dzisiaj”. Audycja jest promowana jako „Prawdziwe polskie wiadomości”. W dni powszednie o godz. 7.10 można oglądać program „#Michał Rachoń Jedziemy”, nawiązujący do podobnego programu w TVP Info. Rachoń został dyrektorem programowym TV Republika. W roli reportera i prezentera na antenie TV Republika można też oglądać Adriana Boreckiego, wcześniej reportera „Wiadomości” TVP1. Szefem wydawców w prawicowej stacji jest Jarosław Olechowski, w latach 2018-2023 dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dotychczasowy reporter sejmowy TVP Info Miłosz Kłeczek dostał w TV Republika dwa programy: „Miłosz Kłeczek zaprasza” (od wtorku do piątku o 18.20) i „Miłosz Kłeczek. Wysokie napięcie” (niedziele o 9.00).
 

Obecnie TV Republika jest dostępna za pośrednictwem sieci kablowych (m.in. UPC Polska/Play, Vectra), platform cyfrowych Polsat Box, Canal+, serwisów streamingowych Polsat Box Go, Canal+ online, a także multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (Jelenia Góra, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Świdnica, Wrocław, Rybnik) i multipleksów eksperymentalnych (Gdańsk, Katowice, Warszawa, Wrocław). Stację można też oglądać za pośrednictwem platformy YouTube (w jakości HD)  i serwisu internetowego tvrepublika.pl.

Z danych Nielsena wynika, że w lutym br. udział w rynku TV Republika wyniósł 3,13 proc.

Dołącz do dyskusji: Kolejny transfer z TVP do TV Republika. Ojciec dziennikarza pracuje w innej stacji

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kln
A to jakaś odpowiedzialność zbiorowa jest i ojciec tłumaczy się za syna i to 24 letniego? I tak naprawdę to tekst jest o ojcu czy o jego synu?
25 9
odpowiedź
User
lol
A to jakaś odpowiedzialność zbiorowa jest i ojciec tłumaczy się za syna i to 24 letniego? I tak naprawdę to tekst jest o ojcu czy o jego synu?


A czym ten ojciec różni się od syna? Obaj są pisowskimi popychłami.
24 33
odpowiedź
User
kolis
To ten, o którym tak często na antenie opowiada, że nie chce się żenić i mamusia mu robi obiadki? xd
22 9
odpowiedź