SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika będzie miała swój program śniadaniowy. Pojawi się w nim Anna Popek?

W TV Republika już w sobotę pojawi się nowy poranny program - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Będziemy mieli program śniadaniowy  - zapowiada Tomasz Sakiewicz, prezes stacji.

Tomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV Republika Tomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV Republika

- Poranny program TV Republika będzie jeszcze przebudowywany, pojawi się program śniadaniowy, a wraz z nim kilku prowadzących. Nie mogę na razie podać nazwisk - powiedział nam Tomasz Sakiewicz, prezes stacji TV Republika. Nie chciał zdradzić, czy program będzie prowadziła Anna Popek, która kilka dni temu poinformowała, że po 30 latach pracy rozstała się z TVP. 

- Trwają rozmowy i trwają przygotowania. Jak już rzeczywiście będziemy znać szczegóły, to poinformuję, również na Instagramie. Ale myślę, że natura nie znosi próżni, więc jakaś telewizja śniadaniowa powinna się pojawić, chociażby po to, by "Pytanie na śniadanie" miało konkurencję" - powiedziała dziennikarka w rozmowie z Pomponikiem.

Po zmianie władz w TVP Anna Popek nie pojawiła się już w “Pytaniu na śniadanie”, w którym duet gospodarzy tworzyła zwykle z Robertem Rozmusem. Ostatni raz prowadzili program 19 grudnia ubiegłego roku, dzień przed zmianami władz spółek mediów publicznych.

Nie wiadomo na razie jak ma wyglądać śniadaniówka TV Republika. Obecnie programy śniadaniowe mają TVP2 ("Pytanie na śniadanie" i TVN ("Dzień dobry TVN"), ale są to ogromne produkcje, realizowane z dużych studiów i trwające po kilka godzin dziennie. Pracują przy nich zespoły liczące kilkadziesiąt osób. 

Czytaj także: Edyta Lewandowska sama zwolniła się z TVP? Nadawca zaprzecza

W TV Republika są już Rachoń, Holecka, Kłeczek

Od grudniowych zmian w Telewizji Polskiej do TV Republika trafiło wielu dziennikarzy związanych wcześniej z publicznym nadawcą. 3-4 razy w tygodniu program informacyjny „Dzisiaj” prowadzi Danuta Holecka, wcześniej twarz i szefowa „Wiadomości” TVP1. Prezenterka jest także gospodarzem programu publicystycznego „Gość Dzisiaj”. 

W dni powszednie o godz. 7.10 można oglądać program „#Michał Rachoń Jedziemy”, nawiązujący do podobnego programu w TVP Info. Rachoń został też dyrektorem programowym TV Republika. W roli reportera i prezentera na antenie TV Republika można też oglądać Adriana Boreckiego, wcześniej reportera „Wiadomości” TVP1.  

Szefem wydawców w prawicowej stacji jest Jarosław Olechowski, w latach 2018-2023 dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dotychczasowy reporter sejmowy TVP Info Miłosz Kłeczek dostał w TV Republika dwa programy: „Miłosz Kłeczek zaprasza” (od wtorku do piątku o 18.20) i „Miłosz Kłeczek. Wysokie napięcie” (niedziele o 9.00).

Czytaj także: TVP nie będzie finansowała Biełsatu. "W tym kanale pracuje aż 300 osób"

W górę oglądalność i ceny reklam

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 182 435 osób, co dało 3,13 proc. udziału w rynku oglądalności (rok wcześniej udział stacji wyniósł 0,1 proc.). 

Po skokowym wzroście oglądalności Polsat Media już dwa razy mocno podniósł ceny reklam w stacji (pierwszym razem z 550 zł za spot do ponad 12 tys. zł). Ostatnia jak na razie podwyżka obowiązuje od początku marca. 

W 2022 roku Telewizja Republika zanotowała wzrost przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł. Dodatnią rentowność osiągnęła dopiero drugi raz w swojej 10-letniej historii.

Dołącz do dyskusji: TV Republika będzie miała swój program śniadaniowy. Pojawi się w nim Anna Popek?

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Novumm
Oglądam codziennie. Życzę wszystkiego dobrego bo to co wyrabia obecny rząd to masakra! Potrzebujemy takich mediów jak TV Trwam i Republika
odpowiedź
User
Marcin
Największym błędem jaki zrobiła TV Republika że nie wystartowała w konkursie na MUX 1. Teraz być może by mocno utarli nosa TVN 24. Oby wystartowali w nadchodzących konkursach. Gratulacje tak trzymać TV Republika!! Wspieramy i oglądamy.
85 58
odpowiedź
User
As
Przydałby się polski teleturniej oparty na oryginalnym pomyśle.
46 10
odpowiedź