SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna gwiazda dawnego TVP Info przechodzi do TV Republika

Od poniedziałku Adrian Klarenbach będzie pracował w Telewizji Republika. W ostatnich latach był związany z TVP Info i Polskim Radiem 24.

Adrian Klarenbach, fot. screen z TVP Info Adrian Klarenbach, fot. screen z TVP Info

W mediach społecznościowych zapowiedziano, że Adrian Klarenbach w Telewizji Republika będzie prowadził dwa nowe programy. Ich szczegóły mają zostać podane w najbliższym czasie.

Adrian Klarenbach tak jak zdecydowana większość czołowych dziennikarzy TVP Info i programów informacyjnych Telewizji Polskiej zniknął z anteny 20 grudnia ub.r., gdy zaraz po powołaniu nowych władz TVP ruszyły zmiany w spółce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

 

W sobotę zapowiedziano, że Adrian Klarenbach będzie prowadził debaty z udziałem polityków emitowane od poniedziałku do piątku po godz. 9.00.

 
 

Adrian Klarenbach w TVP Info i PR24

Z TVP Info Adriach Klarenbach był związany od początku 2016 roku. Był jednym z gospodarzy najważniejszych programów publicystycznych, takich jak „Minęła 20”, „Forum”, „Minęła 8” czy „Woronicza 17”. Od połowy ub.r. był też wśród prowadzących cykl „Jak oni kłamią” wymierzony w TVN24 i „Fakty” TVN.

Ponadto latem ub.r. prowadził program „Tu mówi Polska” w TVP1. Na przełomie marca i kwietnia na kilka tygodni zniknął z anteny TVP Info, publiczny nadawca zapewniał, że nie miało to związku z tym, że w „Minęła 20” sprostował stwierdzenie posła Solidarnej Polski, jakoby Donald Tusk pobierał najwyższą emeryturę w naszym kraju. Klarenbach dołączył wtedy do gospodarzy pasma „TVP3 Info”.

CZYTAJ TEŻ: Anna Popek poza TVP, pożegnała się z widzami

Od 2017 roku Adrian Klarenbach współpracował też z Polskim Radiem 24. Prowadził od poniedziałku do piątku dwa wywiady z politykami, a raz w tygodniu, zazwyczaj w piątki, poranne pasmo publicystyczne. Nowe władze Polskiego Radia pod koniec ub.r. ograniczyły współpracę z zewnętrznymi publicystami, także z osobami z poprzedniego zespołu TVP Info.

W ub.r. Klarenbach zarobił w PR24 230 tys. zł brutto, a za prowadzenie audycji w Radiu Rzeszów dostał zainkasował 109 tys. zł.

Klarenbach wrócił do TVP w 2016 roku

Wcześńiej Adrian Klarenbach z TVP Info był związany od startu kanału w 2007 roku. Pracował tam do lata 2013 roku, gdy został odsunięty od prowadzenia newsów. Prowadził wówczas serwisy oraz programy publicystyczne (w tym „Minęła 20”), a także m.in. wieczory wyborcze.

Wcześniej był gospodarzem „Kuriera” TVP3, a także wielu programów w TVP1 jak „Kawa czy herbata?”, „Kalejdoskop” czy „Agrolinia”. W Telewizji Polskiej zaczął pracę w 1995 roku.

Od 2013 do 2015 roku współpracował ze stacją Tele 5, prowadził tam program publicystyczny „Bez pardonu”. Do TVP Info wrócił w styczniu 2016 roku. Pochodzi z Przemyśla, ukończył studia prawnicze na UMCS.

W TV Republika są już Rachoń, Holecka, Kłeczek i Borecki

Od grudniowych zmian w Telewizji Polskiej do TV Republika trafiło wielu dziennikarzy związanych wcześniej z publicznym nadawcą. 3-4 razy w tygodniu program informacyjny „Dzisiaj” prowadzi Danuta Holecka, wcześniej twarz i szefowa „Wiadomości” TVP1. Prezenterka jest także gospodarzem programu publicystycznego „Gość Dzisiaj”.

W dni powszednie o godz. 7.10 można oglądać program „#Michał Rachoń Jedziemy”, nawiązujący do podobnego programu w TVP Info. Rachoń został też dyrektorem programowym TV Republika. W roli reportera i prezentera na antenie TV Republika można też oglądać Adriana Boreckiego, wcześniej reportera „Wiadomości” TVP1. 

Szefem wydawców w prawicowej stacji jest Jarosław Olechowski, w latach 2018-2023 dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dotychczasowy reporter sejmowy TVP Info Miłosz Kłeczek dostał w TV Republika dwa programy: „Miłosz Kłeczek zaprasza” (od wtorku do piątku o 18.20) i „Miłosz Kłeczek. Wysokie napięcie” (niedziele o 9.00).

CZYTAJ TEŻ: TV Republika z kolejnym zastrzykiem kapitałowym

Kilka dni temu informowaliśmy, że materiały do „Expressu Republiki” zaczął przygotowywać Bogusz Jankowski, wcześniej związany z Telewizją Polską. Dziennikarz jest synem Grzegorza Jankowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego „Faktu”, od kilku lat współpracującego z Polsat News.

W górę oglądalność i ceny reklam w TV Republika

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 182 435 osób, co dało 3,13 proc. udziału w rynku oglądalności (rok wcześniej udział stacji wyniósł 0,1 proc.). Po skokowym wzroście oglądalności Polsat Media już dwa razy mocno podniósł ceny reklam w stacji (pierwszym razem z 550 zł za spot do ponad 12 tys. zł). Ostatnia jak na razie podwyżka obowiązuje od początku marca.

CZYTAJ TEŻ: W prawicowych tygodnikach ubyło państwowych reklam. Sakiewicz: władza nie szanuje wolności słowa

W 2022 roku Telewizja Republika zanotowała wzrost przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł. Dodatnią rentowność osiągnęła dopiero drugi raz w swojej 10-letniej historii.

Dołącz do dyskusji: Kolejna gwiazda dawnego TVP Info przechodzi do TV Republika

82 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wika
Ciekawe czy też na wolnym będzie brał L4 żeby dorobić
odpowiedź
User
Pedros
Butny i arogancki. W życiu pewnie przeczytał w całości 2 książki, może nawet 3 zaczął, ale uznał, że to bez sensu. Tu krzyknie, tam zażartuje, gdzieś indziej zmarszczy brwi. A głębiej to pustka proszę państwa. Trzecia część Kariery Nikodema Dyzmy byłaby najlepszym podsumowaniem zawodowej drogi tego wodzireja
odpowiedź
User
albasit
Nikt się nie spodziewał,
Dosłownie nikt.
74 46
odpowiedź