SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

12,7 mln funtów grzywny dla TikToka za niewłaściwe wykorzystanie danych dzieci

TikTok został ukarany grzywną w wysokości 12,7 miliona funtów przez brytyjski organ nadzoru danych za wykorzystywanie danych dzieci poniżej 13 roku życia bez zgody ich rodziców.

Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO) nałożyło grzywnę po przeprowadzeniu dochodzenia, które wykazało, że wiele dzieci w wieku poniżej 13. roku życia miało dostęp do platformy, mimo że 13 lat to minimalny wiek dostępu do TikTok.

ICO odkryło, że dane dzieci mogły zostać wykorzystane do ich śledzenia i profilowania oraz mogły udostępniać im nieodpowiednie treści. Platforma twierdzi, że „dużo zainwestowała”, aby uniemożliwić osobom poniżej 13 roku życia dostęp do aplikacji.

Nałożona grzywna jest jedną z największych nałożonych przez brytyjskie ICO.

- TikTok powinien był wiedzieć lepiej. TikTok powinien zrobić to lepiej. Nasza grzywna w wysokości 12,7 miliona funtów odzwierciedla poważny wpływ, jaki mogły mieć te niedopatrzenia– mówi komisarz ds. Informacji John Edwards.

We wrześniu 2022 r. ICO wydało platformie „zawiadomienie o zamiarze” i ostrzegło, że grozi jej grzywna w wysokości 27 mln funtów. W swoim oświadczeniu dla BBC TikTok stwierdził, że nie zgadza się z wnioskami ICO i podkreślił kwestię obniżenia grzywny.

- Cieszymy się, że ogłoszona dzisiaj grzywna została obniżona do mniej niż połowy kwoty proponowanej w zeszłym roku – powiedział rzecznik platformy. 

Dodał, że „40-tysięczny zespół bezpieczeństwa pracuje przez całą dobę, aby zapewnić "bezpieczeństwo platformy dla naszej społeczności”.

Dołącz do dyskusji: 12,7 mln funtów grzywny dla TikToka za niewłaściwe wykorzystanie danych dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl