SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były dziennikarz TVP Info: prezenter w stacji informacyjnej jak aktor - jest od czytania, odgrywa rolę

Adam Giza, w ostatnich latach dziennikarz TVP Info i „Wiadomości” ocenił, że osoba prowadząca serwisy informacyjne nie odpowiada za podawane w nich treści. - Aktor grający mordercę, też realizuje scenariusz… taka robota. Prezenter jest od czytania - stwierdził. Jesienią ub.r. Giza przekonywał, że w TVP nie zajmował się tematami politycznymi.

Adam Giza, fot. TVP Info Adam Giza, fot. TVP Info

W miniony piątek - o czym już informowaliśmy ruszył - kanał youtube’owy Bartłomieja Graczaka, w ostatnich latach dziennikarza TVP Info. W jednym z pierwszym programów odpowiadając na pytania swoich widzów Graczak odniósł się do tego, że za poprzedniej władzy stacja, w której pracował, prawie w ogóle nie transmitowała spotkań Donalda Tuska z wyborcami. Stwierdził, że takich decyzji nie podejmowali prowadzący programy.

Z taki postawieniem sprawy zgodził się Adam Giza. - Logiczne… prezenter, wchodzi do pracy, dostaje kartki z tekstem co jest na prompterze. Może poprawić przecinki i szyk zdania. Za merytoryke odpowiada wydawca, który słucha szefa programu, a ten dyrektora… - stwierdził na platformie X. - Prezenter często nie pamięta co czytał po wyjściu ze studia! odegrał role - dodał.

Adam Giza: gospodarz programu informacyjnego jak aktor grający rolę

Według Gizy gospodarz dwugodzinnego pasma w kanale informacyjnym na pól godziny przed jego startem dostają teksty tylko na pierwsze 30 minut. - Reszta wskakuje mu „na żywo” w czasie tego jak siedzi w studiu. Często tekst widzi pierwszy raz na 60 sekund przed odczytaniem…pisze podwydawca… - opisał.

- No dobrze, to czy nie powinien zastanowić się, że jego twarz i usta są wykorzystywane do mówienia takich słów, pod którymi nigdy sam by się nie podpisał? (nie chodzi o to, że nie do końca by się zgadzał, ale nie podpisałby się, bo są poniżej jakiegokolwiek poziomu) - spytał go autor profilu „Ogladam ‘Wiadomości’ ,bo nie stać mnie na dopalacze”.

- Aktor grający mordercę, też realizuje scenariusz… taka robota. Prezenter jest od czytania. Można go ocenić czy ładnie artykułuje, dobrze wygląda i świetnie brzmi. Treść nie jest od niego zależna - stwierdził Adam Giza.

Giza zaznaczył, że nieco inaczej jest w przypadku dziennikarzy prowadzących wywiady czy programy publicystyczne. - Tutaj ma więcej szans na przekazywanie swoich przemyśleć - choć też zgodnych z założeniem wydawcy, który odpowiada za merytorykę - stwierdził.

- Reasumując. Jest mi całkowicie obojętne, czy siedzę w fotelu prezentera TVP Info, TVN24 czy Polsat News. Siądę i przeczytam co ktoś napisał 👍🏼 a widz winien ocenić czy byłem ładny, elegancki i z dobrą dykcją - podkreślił.

Po wyborach Adam Giza dystansował się od polityki w TVP Info i „Wiadomościach”

Adam Giza pracę w Telewizji Polskiej zaczął w 2017 roku. Przygotowywał i prowadził programy o tematyce zdrowotnej, m.in. w kulminacyjnym okresie epidemii. Był też prezenterem pogody, a od marca 2018 roku jednym ze współgospodarzy porannego bloku w TVP Info „Wstaje dzień”. W 2019 roku zaczął prowadzić na antenie TVP Info program „O tym się mówi” (na przemian z Karolem Gnatem), był też gospodarzem „Panoramy”, a od polowy ub.r. przygotowywał materiały o tematyce zdrowotnej do „Wiadomości”.

Krótko po wyborach w październiku ub.r., w efekcie których Zjednoczona Prawica straciła władze, Adam Giza w oświadczeniu rozesłanym do mediów zapewnił, że w „Wiadomościach” przygotowywał „wyłącznie materiały medyczne, bez cienia polityki!”.

- Wziąłem to stanowisko tylko dlatego, że program ten ma ogromny zasięg! Robiłem wszystko aby 2-2,5 mln ludzi mogło się dowiedzieć jak walczyć z daną chorobą i jak jej unikać. To była misja w czystej postaci! Nigdy nie zajmowałem się polityką - chorują wszyscy od liderów PO po zwolenników PIS. Nie oceniałem także jaki materiał emitowany jest w "Wiadomościach" przed i po moim medycznym - tłumaczył.

Dołącz do dyskusji: Były dziennikarz TVP Info: prezenter w stacji informacyjnej jak aktor - jest od czytania, odgrywa rolę

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koleżanka z pracy
Kolejna kompromitacja pana Gizy. Nie wiem, czy on rzeczywiście tak myśli, czy ma widzów za idiotów ....
31 4
odpowiedź
User
Dasza
Oj Giza, lepiej zamilcz, bo i tak nikt ci nie wierzy
23 4
odpowiedź
User
Jack
Powinno się gościa izolować. On jest w stanie zrobić wszystko co mu ktoś napisze. To idealny kandydat na terrorystę. Co za kreatura.
25 6
odpowiedź