SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Agorze trwają rozmowy na temat podwyżek. W tle zwolnienia

W czwartek odbyło się drugie z serii cotygodniowych spotkań zarządu Agory ze związkami zawodowymi. Temat: podwyżki dla pracowników. Jak podkreśla strona związkowa: szczególnie dla najsłabiej zarabiających. Tymczasem kolejne osoby odchodzą ze spółki w ramach zwolnień grupowych.

Siedziba Agory, Warszawa ul. Czerska Fot. Jacek Kowalski Siedziba Agory, Warszawa ul. Czerska  Fot. Jacek Kowalski

W Agorze od połowy lutego trwają rozmowy zarządu ze związkami zawodowymi działającymi w spółce na temat podwyżek dla pracowników. Mają się odbywać przez miesiąc – do połowy marca.

W czwartek odbyło się drugie z serii spotkań. - Rozmowy trwają. Nie jest przyjemnie toczyć je, gdy co chwilę z komunikatorów internetowych dowiadujemy się, kto został właśnie zwolniony – mówi Igor Rakowski-Kłos, członek prezydium Organizacji Zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Agorze.

Z firmą rozstaną się m.in. redaktorzy naczelni białostockiej i lubelskiej redakcji „Gazety Wyborczej”: Grzegorz Dąbrowski i Paweł Krysiak; Małgorzata I. Niemczyńska z magazynu „Książki. Magazyn do czytania” (jak podkreśla w rozmowie z nami, zwolnieniom poddała się dobrowolnie) i dziennikarz działu kultura „Gazety Wyborczej” Łukasz Kamiński.

Pod koniec stycznia Agora poinformowała o zakończeniu negocjacji w sprawie warunków zwolnień grupowych. Z pracą pożegna się 180 osób (150 osób z „Gazety Wyborczej” i 30 osób z Gazeta.pl), zwolnienia potrwają od 12 lutego do maksymalnie 31 marca. Wedle szacunków firmy, redukcja zatrudnienia ma kosztować ok. 10 mln zł.

- Uważamy, że kierownictwu firmy powinno zależeć, by poprzez podwyżki wysłać czytelny sygnał do załogi, że sytuacja finansowo pracowników, którzy zostają, odczuwalnie się poprawi – ciągnie Rakowski-Kłos. - Szczególnie mocno zależy nam na podwyżkach dla osób, które zarabiają najmniej - to o nich będziemy walczyć najbardziej. Zarabiając w okolicach płacy minimalnej, nie można się utrzymać, gdy prowadzi się jednoosobowe gospodarstwo domowe albo wynajmuje mieszkanie – podkreśla związkowiec.

W „Wyborczej” trwa także reorganizacja. Jak informowały Wirtualnemedia.pl, od 4 marca będą drukowane tylko trzy wersje tytułu (zamiast dotychczasowych siedmiu) - dla Warszawy, północy i południa kraju. Zmniejszone będą objętości magazynu „Duży Format” oraz dodatku „Ekonomia+”.

W czwartym kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” wyniosła 40 020 egz., po największym w zestawieniu spadku wynoszącym 14,72 proc. (dane PBC).

W trzecim kwartale ub.r. grupa Agora zwiększyła przychody o 36 proc. do 363,5 mln zł, głównie dzięki wzrostowi o prawie połowę wpływów kin Helios. Strata netto firmy zmalała z 24,5 do 13,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: W Agorze trwają rozmowy na temat podwyżek. W tle zwolnienia

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romuś
Podwyżki będą...
Ale dla zarządu, w końcu to dzięki ich ciężkiej pracy ograniczono koszty.
Przecież nie ma obowiązku pracy w Agorze.
Można zająć się np. wykładaniem.
Chemii.
W dyskoncie.
27 4
odpowiedź
User
vgyr
z taki cv to i w dyskoncie moze byc trudno..
15 3
odpowiedź
User
opcja
można na 3 miechy iść do Iberionu
5 1
odpowiedź