SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aleksandra Sobczak dyrektorką strategii i rozwoju Wyborcza.pl

Od sierpnia wicenaczelna „Gazety Wyborczej” (Agora) Aleksandra Sobczak pełni funkcję dyrektorki strategii i rozwoju Wyborcza.pl. W nowej roli jest odpowiedzialna za dalsze plany rozwoju serwisu Wyborcza.pl oraz ich wdrażanie.

Aleksandra Sobczak (fot. materiały prasowe) Aleksandra Sobczak (fot. materiały prasowe)

Jako dyrektorka strategii i rozwoju Wyborcza.pl Aleksandra Sobczak odpowiada m.in. za treści Wyborcza.pl oraz ich układ, a także za testy rozwiązań redakcyjnych, graficznych, organizacyjnych i narzędziowych. Do jej nowych zadań należy również ustalanie standardów pracy wydawców i dziennikarzy serwisów z grupy Wyborcza.pl. W swojej nowej roli będzie ściśle współpracować z Maksymilianem Salskim, head of subscription Wyborcza.pl.

„W modelu subskrypcyjnym redakcja stanowi centrum bardzo skomplikowanego, dynamicznego mechanizmu. Dla takiego serwisu jak Wyborcza.pl kluczowe jest ciągłe podnoszenie jakości przy jednoczesnym testowaniu nowych rozwiązań czytelniczych. Dyrektorka strategii i rozwoju, która będzie ten proces stale nadzorować, jest dziś absolutnie niezbędna, a Aleksandra Sobczak jest świetnie przygotowana do tej bardzo ważnej roli” – mówi Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej” i członek zarządu Agory SA.

Aleksandra Sobczak jako wicenaczelna „Gazety Wyborczej” od 2019 roku sprawuje nadzór redaktorski m.in. nad działem Wyborcza.biz/Ekonomia, „Wysokimi Obcasami” oraz stroną główną Wyborcza.pl. Z „Gazetą Wyborczą” jest związana od 19 lat. Zaczynała w dziale Gospodarka jako redaktorka, potem została jego kierowniczką. Była wicenaczelną „Wysokich Obcasów”. W 2017 roku objęła funkcję redaktorki naczelnej „Gazety Stołecznej”, a od maja 2019 roku kieruje newsroomem Wyborcza.pl.

Średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” w pierwszym kwartale 2023 roku wyniosła 42 338 egz., po największym spadku w zestawieniu wynoszącym 18,34 proc. Z kolei Wyborcza.pl zamknęła 2022 rok z liczbą aktywnych subskrypcji powyżej 303,7 tys., co oznacza wzrost o przeszło 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku. W ciągu ostatniego kwartału ub.r. liczba subskrybentów zwiększyła się o niemal 10 tys.

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Sobczak dyrektorką strategii i rozwoju Wyborcza.pl

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WDŁGOSUMJP
Brawa dla Oli. Świetna, rozsądna, rozważna szefowa. Dobrze rozumie internet i pomaga przeprowadzić transformacje Wyborczej. Powoli, ale niczym kropla drążąca skalę.
18 13
odpowiedź
User
Kuba
Właściwa osoba na właściwym miejscu, gratulacje i powodzenia 🙂
14 13
odpowiedź
User
Hahahaha
Najśmieszniejsza informacja dziś. Czyli po totalnym spartoleniu strony głównej popsuje to, co jeszcze działa, czyli subskrypcje :) wspaniały plan!
17 14
odpowiedź