SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżerowie CD Projekt za 120 mln zł będą mogli objąć akcje spółki warte 2 mld zł

Firma CD Projekt w ramach programu motywacyjnego na lata 2016-2021 przydzielił swoim menedżerom warranty subskrypcyjne uprawniające do objęcia 4,65 mln akcji spółki po 22,35 lub 25,70 zł. Obecna kapitalizacja tego pakietu wynosi 1,99 mld zł.

Adam Kiciński, prezes CD ProjektArticle

W komunikacie giełdowym CD Projekt podano, że warranty przydzielono osobom uprawnionym, które złożyły stosowne zapisy. - Warranty wyemitowane zostały w formie materialnej (odcinków zbiorowych) w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, na warunkach i w celu realizacji założeń programu (motywacyjnego - przyp.) - opisano.

Dodano, że na podstawie warrantów uprawnieni menedżerowie będą mogli kupić 4,65 mln akcji CD Projekt serii M po 22,35 lub 25,70 zł za sztukę, w zależności od kryteriów określonych w programie motywacyjnym. Warranty przydzielono, ponieważ firma osiągnęła określone w programie cele rynkowe i wynikowe

Przy cenie 22,35 zł pakiet 4,65 mln akcji CD Projekt kosztuje 103,49 mln zł, a przy cenie 25,70 zł - 119,52 mln zł. Natomiast obecna kapitalizacja tego pakietu - przy kursie firmy w wysokości 428 zł - 1,99 mld zł, a wycena całej spółki to 41,14 mld zł.

Uczestnicy programu sprzedadzą 490 tys. akcji

W połowie sierpnia CD Projekt zakończył prowadzony od końcówki lipca skup akcji własnych. Za 214 mln zł przejął walory stanowiące 0,54 proc. jego kapitału.

W zeszły poniedziałek firma poinformowała, że skup został zrealizowany, żeby zaoferować te walory uczestnikom programu motywacyjnego.

- Zgodnie z intencją tego rozwiązania, zniesienie ograniczenia zbywalności w odniesieniu do uprawnień realizowanych z wykorzystaniem akcji skupionych z rynku, miało umożliwić uprawnionym sfinansowanie środkami pochodzącymi z późniejszego zbycia tych akcji, realizacji programu motywacyjnego w tym pokrycie przyszłej ceny emisyjnej nowoemitowanych akcji serii M (których przyznanie stanowi pozostałą część realizacji uprawnień z programu motywacyjnego) oraz zabezpieczenie indywidualnych obciążeń podatkowych z tym związanych - opisano.

- Jednocześnie realizacja części uprawnień poprzez zaoferowanie akcji własnych spółki skupionych z rynku miała ograniczyć rozwodnienie kapitału poprzez zmniejszenie wielkości przyszłej emisji akcji serii M. W związku ze złożeniem przez spółkę uprawnionym ofert nabycia przedmiotowych akcji własnych, w porozumieniu z Trigon ustalony został mechanizm dalszych działań, mający umożliwić uprawnionym przeprowadzenie transakcji sprzedaży tak nabytych akcji, w sposób mający ograniczyć potencjalny wpływ składanych przez Uprawnionych zleceń sprzedaży na notowania akcji spółki, tj. w sposób zbliżony do warunków dokonanego wcześniej przez spółkę skupu akcji własnych - dodano.

CD Projekt zapowiedział, że od 7 do 25 września za pośrednictwem Trigona uprawnieni uczestnicy programu motywacyjnego sprzedadzą ok. 490 tys. akcji (takie deklaracje złożyli firmie). Każdy z uprawnionych w odniesieniu do swojego zlecenia sprzedaży będzie mógł dokonywać zmiany liczby zbywanych akcji, minimalnej ceny sprzedaży, w tym również odwołać zlecenie w zakresie, w jakim nie zostało ono zrealizowane.

- W pozostałym zakresie, uprawnienia w programie motywacyjnym realizowane będą w drodze przyznania uprawnionym praw do objęcia akcji nowej emisji serii M, w przypadku których stosownie do zasad programu motywacyjnego obowiązywać będzie roczne ograniczenie zbywalności (lock-up), począwszy od daty złożenia zapisu na nie - poinformowano.

W programie kryterium zysku i kursu giełdowego

Program motywacyjny CD Projekt na lata 2016-2021 jest oparty na dwóch podstawowych kryteriach. Określono, że spółka w latach 2016-2021 ma osiągnąć łącznie 1,09 mld zł zysku netto, a kurs jej akcji od końca 2015 roku ma wzrosnąć o 100 pkt proc więcej niż indeks WIG.

Od 2016 roku do połowy br. CD Projekt miał łącznie 882,2 mln zł, w czwartym kwartale br. i przyszłym roku jej przychody i rentowność ma napędzać długo wyczekiwana premiera gry „Cyberpunk 2077”.

Z kolei kurs giełdowy CD Projekt od początku 2016 roku poszedł w górę o 1 848 proc., a WIG20 zanotowały w tym okresie wzrost o 11 proc.

CD Projekt w efekcie sporych wzrostów ceny własnych akcji i spadków kursów kilku innych czołowych firm od kwietnia br. jest spółką z największą kapitalizacją na warszawskiej giełdzie. Na początku sierpnia jego kapitalizacja pierwszy raz przekroczyła poziom 41 mld zł.

Obecnie największymi akcjonariuszami CD Projekt są wiceprezes Marcin Iwiński (ma walory stanowiące 12,64 proc. kapitału), były menedżer firmy Michał Kiciński (10,91 proc.), wiceprezes Piotr Nielubowicz (6,38 proc.), OFE Nationale-Nederlanden (4,74 proc.) i prezes Adam Kiciński (3,46 proc.). Pakiet należący do Iwińskiego jest obecnie wart 5,2 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Menedżerowie CD Projekt za 120 mln zł będą mogli objąć akcje spółki warte 2 mld zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan
Zmieńcie prosze CD Projekt na CD PROJEKT, dzięki
odpowiedź