SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tadeusz Rydzyk zaprasza słuchaczy do Torunia. Po mszy wystąpi zespół Bayer Full

Radio Maryja w przyszłym tygodniu organizuje po raz 15. spotkanie pod hasłem "Dziękczynienie w Rodzinie". W programie jest m.in. msza św. i procesja różańcowa, a także koncert popularnego zespołu disco polo i "miasteczko zdrowia" realizowane z trzema ministerstwami. Partnerem wydarzenia jest Orlen.

"Dziękczynienie w Rodzinie" to coroczne spotkanie słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. W tym roku odbędzie się po raz piętnasty. Wydarzenie tradycyjnie organizowane jest w pierwszą sobotę sierpnia w Toruniu. W uroczystościach udział wezmą - tak jak w poprzednich latach - przedstawiciele polskiego rządu, Kościoła i władz miasta. Wszystkie wydarzenia zaplanowane 5 sierpnia odbędą się przy kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu.

Będą akcenty religijne, jak msza św. o godz. 12 i nabożeństwo pierwszosobotnie z procesją różańcową o godz. 17, ale i rozrywkowe. Organizatorzy zapraszają później do amfiteatru, gdzie na scenie nad wodą odbędą się koncerty zespołu Bayer Full, Damiana Holeckiego oraz Małej Armii Janosika.

Partnerami ministerstwa i Orlen

Rozgłośnia informuje, że przez cały dzień będą wystawione stoiska gastronomiczne ze zdrową i ekologiczną żywnością, ale pielgrzymom mają być także serwowane tradycyjne potrawy z grilla i smakołyki z polowej kuchni. Dla najmłodszych organizatorzy szykują "miasteczko nauki i zabawy" przygotowane przez Państwową Straż Pożarną. Z kolei na parkingu przy sanktuarium rozstawi się "miasteczko zdrowia", w którym zostaną przeprowadzone bezpłatne konsultacje medyczne m.in. z internistami, dietetykami, pulmonologami, dermatologami i fizjoterapeutami. W tej strefie stanie również mammobus, w którym przeprowadzane będzie badanie dla kobiet w wieku 50-69 lat. Zaplanowano też konsultacje kardiologiczne, a przy stanowisku NFZ będzie można wyrobić sobie kartę EKUZ.

"Miasteczko zdrowia" ma być realizowane pod honorowym patronatem pary prezydenckiej przy współpracy z PZU oraz trzema ministerstwami: zdrowia, aktywów państwowych oraz edukacji i nauki.

"Zapraszamy także do naszej kawiarni, księgarni oraz stanowisk Fundacji Nasza Przyszłość z bogatą ofertą wydawniczą. Będą także górale z kożuchami, Nasz Dziennik, Lasy Państwowe i inni wystawcy. O Akademii Kultury Społecznej i Medialnej opowiedzą Wam nasi studenci" - czytamy w ogłoszeniu.

Partnerem strategicznym wydarzenia będzie spółka Orlen.

Politycy PiS na imprezach Radia Maryja

W poprzednich dwóch edycjach "Dziękczynienia w Rodzinie" gościem był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Tym razem rozgłośnia nie zdradza, czy politycy obozu władzy odwiedzą Toruń w przyszłą sobotę. Ale to nie pierwszy raz, gdy czołowi przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy pojawiają się ba imprezach organizowanych przez Tadeusza Rydzyka.

Niecałe trzy tygodnie temu - 9 lipca - podczas 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, która odbywa się na Jasnej Górze w Częstochowie, wystąpił m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. W wydarzeniu wzięli też udział m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rodziny Marlena Maląg i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W swoim wystąpieniu lider PiS komplementował Tadeusza Rydzyka i stworzone przez niego media. - Bóg obdarzył ojca dyrektora taką siłą ducha i umysłu, że powstał wielki ruch społeczny, który trwa, mijają dziesięciolecia, a tu odbywają się te wielkie zgromadzenia, podejmowane są coraz to nowe inicjatywy. Jest to zjawisko w dzisiejszej Polsce o ogromnym znaczeniu dla naszej przyszłości, dla przyszłości naszej wspólnoty - podkreślił.

Ministerstwa z dotacjami i reklamami u o. Rydzyka

Na początku br. Prawo i Sprawiedliwość przedłużyło umowę z Fundacją Lux Veritatis, nadawcą Telewizji Trwam. Płaci jej 39,6 tys. zł miesięcznie za transmisje mszy świętych. Aneks do umowy Prawa i Sprawiedliwość i Fundacji Lux Veritatis znalazł się w rejestrze udostępnianym w serwisie internetowym partii. Umowę zawarto w trybie negocjacyjnym.

Od lat czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy pojawiają się na początku grudnia na uroczystych rocznicach startu nadawania przez Radio Maryja, a w lipcu na zakończeniu Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Od objęcia rządów przez Zjednoczoną Prawicę do podmiotów związanych z Tadeuszem Rydzykiem trafił szeroki strumień grantów i budżetów reklamowych od państwowych instytucji, spółek i z samych ministerstw. Dane o niektórych z tych współprac uzyskali posłowie i senatorowie opozycji w efekcie interpelacji.

Przykładowo w 2021 i 2022 r. Ministerstwo Finansów przez lata podpisało umowy z Fundacją Lux Veritatis na prawie 300 tys. zł, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej - na niemal 330 tys. zł, a Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uzyskała prawie 430 tys. zł dotacji od resortu spraw zagranicznych. Natomiast Ministerstwo Edukacji i Nauki zawarło łącznie 23 umowy z Fundacją Lux Veritatis, Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Fundacją Nasza Przyszłość. Łącznie przekazało 2,1 mln zł, z czego 932 tys. zł na świadczenia dla studentów uczelni.

Według najnowszego badania Radio Track pracowni Kantar Polska w okresie kwiecień-czerwiec 2023 r. Radio Maryja miało 1,8 proc. udziałów w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Tadeusz Rydzyk zaprasza słuchaczy do Torunia. Po mszy wystąpi zespół Bayer Full

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ojciec Grzyb
No to mamy ciemnotę do sześcianu, pis + Rydz + disco polo...
odpowiedź
User
510 ANT 75
Plwam na TRWAM!
odpowiedź
User
widz
Będą "Majteczki w kropeczki"?
odpowiedź