SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Infor PL przejął spółkę Infor Biznes

Sąd zarejestrował połączenie spółek Infor PL SA i Infor Biznes sp. z o.o. Od początku czerwca wydawcą „Dziennika Gazety Prawnej” i serwisów Gazetaprawna.pl, Dziennik.pl i Forsal.pl jest Infor PL SA.

Od ub.r. prezeską obu spółek jest Ewa Świstuniuk (fot. materiały prasowe)Article

Sąd Rejonowy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS zarejestrował połączenie spółek 31 maja br. Spółka Infor PL SA wstąpiła w prawa i obowiązki spółki Infor Biznes na zasadach przewidzianych w art. 494 Kodeksu spółek handlowych. Przepis mówi m.in., że na spółkę przejmującą przechodzą wszystkie zezwolenia, koncesje i ulgi, a wspólnicy spółki przejmowanej stają się wspólnikami przejmującej.

Spółka Infor Biznes powstała w połowie 2009 roku, w związku z tym że Axel Springer Polska zrezygnował z wydawania „Dziennika”. Tytuł połączono z „Gazetą Prawną” w „Dziennik Gazetę Prawną” należący do Infor Biznes. W firmie od początku 51 proc. udziałów miał Ryszard Pieńkowski, właściciel Infor PL. W 2018 roku Infor PL odkupił pozostałe 49 proc. udziałów od Ringier Axel Springer i stał się jedynym właścicielem spółki.

Na początku ub.r. Pieńkowski, z funkcji prezesa spółki przeszedł do jej rady nadzorczej. Prezeską została wówczas Ewa Świstuniuk, jednocześnie prezeska Infor Biznes.

W kwietniu średnie rozpowszechnianie ogółem „Dziennika Gazety Prawnej”  wyniosło 30 773 egz. (spadek o 0,78 proc. w porównaniu do kwietnia 2020 roku).

W 2019 roku Infor Biznes osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 0,9 proc. do 60 mln zł, a przy spadku kosztów rodzajowych o 2,1 proc. wynik netto firmy poszedł w górę z 2,04 mln zł straty do 4,55 mln zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Infor PL przejął spółkę Infor Biznes

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl