SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Znany reporter po prawie 25 latach odchodzi z Radia ZET. „Nowe wyzwanie”

Jacek Czarnecki odchodzi z Radia ZET - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Reporter związał się ze stacją w 1992 roku na osiem miesięcy. Powrócił w 2000 roku i pracuje w rozgłośni do dzisiaj. To w sumie prawie 25 lat. Dziennikarz potwierdza, że odchodzi, ale nie ujawnia nowego miejsca pracy. 

Jacek Czarnecki (fot. YouTube.pl/Radio Zet) Jacek Czarnecki (fot. YouTube.pl/Radio Zet)

Czarnecki to jeden z najbardziej doświadczonych reporterów w Polsce. W czasach PRL-u był działaczem opozycji antykomunistycznej. Jako członek Federacji Młodzieży Walczącej wchodził w skład redakcji „Naszych Wiadomości”. Od maja do grudnia 1992 roku był korespondentem Radia ZET w Paryżu. Od stycznia 1993 roku do maja 1995 roku pracował jako dziennikarz i korespondent Radia Kolor. W latach 1990-1995 współpracował z RFI (Radio France Internationale).

Pracodawca chciał zatrzymać wieloletniego reportera

W czerwcu 1995 roku Czarnecki przeszedł do Polskiego Radia. Do 2000 roku pracował jako reporter polityczny i korespondent wojenny Trójki. Relacjonował m.in. konflikty w Afganistanie, Iraku, Izraelu, Libanie, Bośni, Rwandzie i Kosowie. Do Radia Czarnecki Zet wrócił w czerwcu 2000 roku. Jako reporter zajmuje się głównie tematyką polityczną. Czarnecki skończył stosunki międzynarodowe na Université Panthéon-Sorbonne, uzyskał też doktorat archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył reportera Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dziennikarz nie chce zdradzić, czy wybiera się do któregoś z mediów publicznych (Polskie Radio, Telewizja Polska), czy komercyjnych (np. RMF FM).  

To jest nowe wyzwanie, które chce podjąć po prawie 25 latach pracy w Radiu ZET. Choć firma próbowała mnie przekonać, żebym został, to bardzo miło się ze mną rozstali, bez stawiania jakichś zaporowych warunków. Wszystko jest super. Jeszcze jestem na antenie Radia Zet i jestem pracownikiem Radia Zet. To jest kwestia dokończenia mojej pracy i rozwiązania stosunku pracy z pracodawcą – mówi Wirtualnemedia.pl Czarnecki.

Fala odejść ze stacji radiowych

Kilka dni temu po blisko sześciu latach pracę w Radiu ZET zakończyła reporterka Joanna Mąkosa. Po niespełna dwóch latach z pracy w stacji zrezygnował także Rafał Miżejewski, który jest teraz reporterem kanału informacyjnego TVP Info.

Z konkurencyjnym RMF FM rozstał się dyrektor działu informacji Marek Balawejder. Powodem miały być nieprawidłowości w sposobie zarządzania.  - Prowadzone w dziale informacji RMF FM postępowanie nie potwierdziło zarzutów mobbingu, ale stwierdziło jednak, że miały miejsce zachowania uznane za naruszenie kodeksu postępowania firmy - podała Grupa Bauer Media.

Na odejście z RMF FM do TVP Info zdecydował się z kolei po 17 latach reporter Mariusz Piekarski. Wcześniej na taki sam transfer zdecydował się Roch Kowalski. W poprzednich miesiącach z RMF FM pożegnali się także reporterzy krajowi Krzysztof Kot, Marek Wiosło, Kuba Kaługa. Na odejście z Radia Eska zdecydowali się natomiast: Piotr Bukowski, Damian Wilczyński i Daniel Chaliński. Ten ostatni został reporterem politycznym „Panoramy” TVP2.

Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że Radio Zet miało od listopada ub.r. do kończa stycznia br. 14,5 proc. udziału pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat. To najlepszy wynik od blisko 10 lat.

Dołącz do dyskusji: Znany reporter po prawie 25 latach odchodzi z Radia ZET. „Nowe wyzwanie”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karola
Ma prowadzić Sygnały Dnia PR1
21 2
odpowiedź
User
Lennon
Ja się dziwię w ogóle, że ktoś chce pracować w RMF czy Zet jako reporter. To najbardziej niedoceniona, niedofinansowana i mordercza praca w radio. Do tego często Wydawcy to socjopaci, którzy o pracy reporterskiej nie mają pojęcia. Jeszcze taki Czarnecki czy na przykład Skory, to Oni już nic nie muszą udowadniać więc nikt im nie utrudnia życia. Reszta, którzy kochają tą pracą muszą zaciskać zęby aż w końcu pękają i odchodzą, bo szkoda zdrowia.
25 4
odpowiedź
User
78
C.e.n.z.u.r.a już działa od rana
10 5
odpowiedź