SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy stacje rozpoczynają emisję na DAB+ w Łodzi

Radiu Nuta, Radio Disco i Radio Mega, nadające wyłącznie w DAB+, od 1 sierpnia rozpoczęły emisję w Łodzi. 

Zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami Jerzego Handzlika, twórcy i właściciela stacji, Radio Nuta, Radio Disco i Radio Mega kontynuują rozwój i właśnie udostępniły swój program w nowej lokalizacji.

- W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia mieszkańcy Łodzi mogli po raz pierwszy usłyszeć nasze radia za pośrednictwem radio odbiorników DAB+ w swoich mieszkaniach i samochodach. Cieszymy się, że kolejne miasto jest w naszym zasięgu, a jego mieszkańcy mają dostęp do naszego programu opartego głównie o muzykę. Muzykę w cyfrowej jakości DAB+ - mówi Jerzy Handzlik.

Po rozszerzeniu zasięgu Radio Nuta, Radio Disco i Radio Mega nadają w 12 lokalizacjach w całej Polsce (Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gliwice, Częstochowa, Bielsko-Biała, Andrychów, Nowy Sącz).

DAB+ powiększa zasięg

- Mocno wierzymy w rozwój DAB+ w Polsce, dlatego planujemy nadal rozwijać nasze trzy DAB-owe stacje. Będziemy nadal skupiać się na największych miastach w Polsce, w których słuchacze mają realnie największą siłę zakupową, co przekłada się na lepsze wynik naszych reklamodawców - zapowiada Jerzy Handzlik.

Trzy radia z Bielska-Białej: Radio Nuta, Radio Disco i Radio Mega należą do jednej grupy razem z dostępnym na DAB + i FM Radiem Express i Radiem BIELSKO.

Według ostatniego Badania Radio Track, Kantar za kwiecień – czerwiec 2023 ta grupa pięciu stacji ma udział w czasie słuchania w rynku na poziomie 1,48 proc. w grupie 15-49 lat i w każdym tygodniu docierająca do ponad miliona słuchaczy.

Pierwsze koncesje na nadawanie w DAB+ dla prywatnych nadawców KRRiT przyznała w 2018 r. Do dziś istnieją tylko cztery prywatne stacje radiowe, które nadają wyłącznie w technologii cyfrowej. To: Radio Nuta, Radio Disco, Radio Mega i Radio Bezpieczna Podróż.   

DAB+, czyli Digital Audio Broadcasting Plus to cyfrowy system nadawania dźwięku, który jest następstwem analogowych sygnałów FM i AM. Dziś radia w cyfrowej jakości DAB+ można słuchać na specjalnie do tego przystosowanych radioodbiornikach, w tym w każdym samochodzie wyprodukowanym w UE po 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Trzy stacje rozpoczynają emisję na DAB+ w Łodzi

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LoL
"Dab+ powiększa zasięg" , chyba powinno być powiększ ilość stacji w muksach. O kolejnych regionach jakoś nie słychać
odpowiedź
User
User2137
Jeśli chodzi o radiofonię Polska daleko w tyle...
odpowiedź
User
Gościu
Ten lokalny mux DAB+ w Łodzi powinien być mocniejszy!!! Co to za zasięg? Żeby nawet na krańcach Łodzi były już problemy z odbiorem bo słaby nadajnik?
odpowiedź