SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kaczyński na Pielgrzymce Radia Maryja: ktoś chce zniszczyć nasz naród, ojciec dyrektor z siłą ducha i umysłu od Boga

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystąpił w niedzielę w Częstochowie podczas 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Stwierdził m.in., że „dawno nie było takiego momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności” oraz, że „ktoś tutaj chce głęboko zmienić, a właściwie zniszczyć nasz naród”.

Jarosław Kaczyński na Pielgrzymce Radia Maryja, fot. screen z TVP InfoJarosław Kaczyński na Pielgrzymce Radia Maryja, fot. screen z TVP Info

W niedzielę prezes PiS wystąpił podczas 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, która odbywa się na Jasnej Górze w Częstochowie. W spotkaniu udział wzięli też m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rodziny Marlena Maląg i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że "posłanie Kościoła nie jest posłaniem politycznym". - Odnosi się do tego, co w gruncie rzeczy w naszym życiu najważniejsze, to znaczy do perspektywy zbawienia - zaznaczył prezes PiS.

Ale - jak dodał - nauka Kościoła "mówi także o znaczeniu tego, co tu, tego, co w trakcie naszego niedługiego tu przebywania". - Przecież właśnie w tym wymiarze funkcjonują poszczególne pokolenia, a te pokolenia tworzą pewną ciągłość, tej ciągłości na imię Polska - zaznaczył wicepremier.

- I ośmielam się zwrócić do państwa, do wszystkich zebranych dlatego, że od bardzo dawna nie było takiego momentu, w którym tak jawnie formułowane są plany pozbawienia nas suwerenności - powiedział Kaczyński.

Kaczyński: odrażająco atakowany jest Kościół, Ojciec Święty

Jak mówił, "tak jawnie, bezczelnie, kłamliwie i można powiedzieć odrażająco atakowany jest Kościół, atakowany jest Ojciec Święty, atakowane są nasze podstawowe wartości, podstawy naszego porządku społecznego, naszego obyczaju, mówiąc najkrócej podstawy polskości".

- Ktoś tutaj chce głęboko zmienić, a właściwie zniszczyć nasz naród, tą trwającą już przeszło tysiąc lat wspólnotę - powiedział wicepremier Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił też uwagę na zbliżające się w październiku wybory parlamentarne. - To będzie moment, być może na bardzo długie lata, decydujący. I stąd waga tego, co będzie indywidualną decyzją każdego z nas, każdego, kto ma Polskę w sercu, decyzją o pójściu do tych wyborów i o tym, by zdecydować, że Polska ma trwać i się rozwijać, że Polska ma wykorzystywać swoje szanse - mówił Kaczyński.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według niego, w ostatnich ośmiu latach udało się wiele zdziałać w sprawie dążenia do równości i sprawiedliwego ustroju społecznego i gospodarczego w Polsce. - Tej drogi nie można przerwać. Nie można oddać władzy tym, którzy chcą nas z tej drogi zawrócić i to zawrócić radykalnie, tak żeby już nie było powrotu. I zapowiadają to. Zapowiadają w gruncie rzeczy zniszczenie demokracji, zniszczenie praworządności. Na to nie możemy się zgodzić - powiedział prezes PiS.

Według Kaczyńskiego wszystkie wskaźniki pokazują, że Polska idzie dobrą drogą. "Trudną, dobrą, prowadzącą w górę, prowadzącą ku Polsce silnej, bezpiecznej i takiej, w której będą mogły żyć szczęśliwie polskie rodziny. Nie tylko jakieś grupy uprzywilejowane, ale wszyscy, którzy chcą pracować, swoją pracą własnym rodzinom, sobie i własnej ojczyźnie służyć. Pamiętajcie o tym w październiku, by zabiegać o każdego człowieka, każdego obywatela" - zachęcał Kaczyński.

Kaczyński o Rydzyku: Bóg obdarzył ojca dyrektora taką siłą ducha i umysłu

W swoim wystąpieniu lider PiS komplementował też ojca Tadeusza Rydzyka i stworzone przez niego media. - Bóg obdarzył ojca dyrektora taką siłą ducha i umysłu, że powstał wielki ruch społeczny, który trwa, mijają dziesięciolecia, a tu odbywają się te wielkie zgromadzenia, podejmowane są coraz to owe inicjatywy. Jest to zjawisko w dzisiejszej Polsce o ogromnym znaczeniu dla naszej przyszłości, dla przyszłości naszej wspólnoty - podkreślił.

Zaznaczył, że „to zjawisko odwołuje się do tego, co jest najbardziej fundamentalne - do wiary w Boga, w królowanie Maryi w Polsce, a tu jest jej stolica”.

- Stąd czerpiemy naszą siłę, stąd siłę czerpie ten ruch. Ta siła służy nam zawsze, każdego dnia. Choćby poprzez Radio Maryja. Telewizję Trwam, szkołę, biura Radia Maryja -wyliczył.

 

PiS płaci TV Trwam za transmisje mszy

Na początku br. Prawo i Sprawiedliwość przedłużyło umowę z Fundacją Lux Veritatis, nadawcą Telewizji Trwam. Płaci jej 39,6 tys. zł miesięcznie za transmisje mszy świętych. Aneks do umowy Prawa i Sprawiedliwość i Fundacji Lux Veritatis, znalazł się w rejestrze udostępnianym w serwisie internetowym partii. Umowę zawarto w trybie negocjacyjnym.

Od lat czołowi politycy Zjednocznonej Prawicy pojawiają się na początku grudnia na uroczystych rocznicach startu nadawania przez Radio Maryja, a w lipcu na zakończeniu Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Od objęcia rządów przez Zjednoczoną Prawicę podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem trafił szeroki strumień grantów i budżetów reklamowych od państwowych instytucji, spółek i z samych ministerstw. Dane o niektórych z tych współprac uzyskali posłowie i senatorowie opozycji w efekcie interpelacji.

Przykładowo w 2021 i 2022 roku Ministerstwo Finansów przez lata podpisało umowy z Fundacją Lux Veritatis na prawie 300 tys. zł, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej - na niemal 330 tys. zł, a Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uzyskała prawie 430 tys. zł dotacji od resortu spraw zagranicznych. Natomiast Ministerstwo Edukacji i Nauki zawarło łącznie 23 umowy z Fundacją Lux Veritatis, Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Fundacją Nasza Przyszłość. Łącznie przekazało 2,1 mln zł, z czego 932 tys. na świadczenia dla studentów uczelni.

O. Tadeusz Rydzyk o "niemieckiej Unii" i "sprzedawczykach"

W sobotę na zakończeniu Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk krytykował władze instytucji unijnych, sugerując, że są kontrolowane przez Niemców. Natomiast Polaków, którzy chcą u nas "koniecznie euro" (nie wiadomo, czy redemptoryście chodziło o wprowadzenie u nas tej waluty czy zmiany, które pozwolą np. otrzymać środki z Krajowego Planu Odbudowy) nazwał sprzedawczykami.

- Ja nie uprawiam żadnej polityki, to gołym okiem widać" - zaznaczył o. Rydzyk

 

Dołącz do dyskusji: Kaczyński na Pielgrzymce Radia Maryja: ktoś chce zniszczyć nasz naród, ojciec dyrektor z siłą ducha i umysłu od Boga

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Natalia
Pełne poparcie dla PiS!
odpowiedź
User
Natalia
Pełne poparcie dla PiS - klikamy niebieską łapkę w pierwszym komentarzu.
Brak pełnego poparcia dla PiS - klikamy pomarańczową łapkę w pierwszym komentarzu.

Stwórzmy barometr poparcia.
odpowiedź
User
sky
pełne poparcie dla "Pełne poparcie dla PiS!"
odpowiedź