SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV zapowiada mniejszą dywidendę

Władze Kino Polska TV proponują, żeby spółka z zeszłorocznego zysku netto wypłaciła inwestorom dywidendę 6,94 mln zł, po 35 groszy na akcję.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki (fot. Marian Chrzan)Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki (fot. Marian Chrzan)

Zgodnie z rekomendacją zarządu z 20,23 mln zł jednostkowego zysku netto Kino Polska TV w ub.r. na dywidendę ma zostać przeznaczone 6,94 mln zł, a 13,29 mln zł zasili kapitał zapasowy. Taką propozycję pozytywnie oceniła rada nadzorcza.

W ub.r. Kino Polska TV wypłaciło 9,91 mln zł dywidendy, po 50 groszy na akcję. Większościowym akcjonariuszem spółki jest SPI International - ma walory stanowiące 66 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Cała grupa kapitałowa Kino Polska TV w ub.r. przy wzroście przychodów o 10,8 proc. do 284,82 mln zł zanotowała spadek zysku netto o prawie 1 mln zł, do 47,67 mln zł.

Natomiast w pierwszym kwartale br. firma przy wzroście przychodów z umów z klientami o 6 proc. do 70,75 mln zł osiągnęła 13,47 mln zł zysku netto. Poprawiły się wyniki Zoom TV, natomiast Stopklatka zanotowała spadek wpływów i 120 tys. zł straty.

W poniedziałek po godz. 13 akcja Kino Polska TV kosztowała 13,65 zł, od początku stycznia br. kurs urósł o prawie 15 proc.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV zapowiada mniejszą dywidendę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl