SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

5 decyzji koncesyjnych na pierwszym po przerwie posiedzeniu KRRiT

W czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji po wakacyjnej przerwie i zarazem jedno z ostatnich w obecnym składzie personalnym regulatora. Podjęto aż 5 decyzji koncesyjnych. Dotyczyły głównie lokalnych nadawców.

KRRiT zdecydowała o przedłużeniu na kolejne 10 lat koncesji Rzymskokatolickiej Parafii pw. Nawiedzenia NMP siedzibą w Skomielnej Czarnej na program radiowy o charakterze społeczno-religijnym pod nazwą „AIN KARIM Radio Skomielna Czarna”. Dotychczasowa koncesja wygasa z dniem 26 czerwca 2023 roku (stacja nadawcza: Skomielna Czarna). Nadawana z okolic Makowa Podhalańskiego stacja jest dostępna na częstotliwości 104,4 FM.

Zobacz także: KRRiT nadal nie zdecydowała o wysokości kary TVP

Lokalna telewizja z Lipna z nową koncesją

Regulator zdecydował się też rozstrzygnąć pozytywnie wniosek w sprawie udzielenia koncesji dla Spółdzielni Mieszkaniowej z siedzibą w Lipnie (województwo kujawsko-pomorskie). Wnioskodawca ubiegał się o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „TVK SM LIPNO” o charakterze uniwersalnym, nadawanego min. 2 godziny na dobę 4 razy w tygodniu, na obszarze objętym siecią telekomunikacyjną.

- Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie wykonuje koncesję, której ważność wygasa w dniu 19 grudnia 2022 r. Koncesjonariusz nie skorzystał z możliwości złożenia wniosku o udzielenie koncesji na kolejny okres w trybie art.35a ustawy o radiofonii i telewizji – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska

KRRiT zmieniła też koncesję firmy SandBox Media, która jest nadawcą kanału prezentującego muzykę hip-hopową Mixtape. Rozszerzenie koncesji dotyczy rozpowszechniania sygnału tej stacji przez sieci kablowe UPC Polska, Voice Net i Kario-Sat. Mixtape trafił do oferty UPC Polska w lutym br.

Dwie rozgłośnie zmienią nazwę

Regulator rozstrzygnął wniosek o zmianę koncesji udzielonej spółce Gościniec Wrzesiński z siedzibą we Wrześni, polegającą na zmianie nazwy programu z „Radio Września FM” na „Radio Warta FM”. Stacja jest dostępna na częstotliwości 93,7 FM. Ponadto KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy „Emaus – Katolickiego Radia Poznań” na „Radio Emaus”. Rozgłośnia Archidiecezji Poznańskiej korzysta z kilku nadajników (89,8 FM - Poznań 90,2 FM- Leszno 90,4 FM- Nowy Tomyśl 106,2 FM - Śrem).

Kadencja KRRiT dobiega końca. Trwa wybór nowych członków. Prawo i Sprawiedliwość jako kandydatów wskazało przewodniczącego rady nadzorczej PAP Macieja Świrskiego, sekretarz rady nadzorczej PAP Agnieszkę Glapiak. Koalicja Obywatelska zgłosiła kandydatury redaktora naczelnego pisma Dziennikarstwo i Media Adama Szynola i prof. UAM Jędrzeja Skrzypczaka. Kandydatem Senatu jest medioznawca prof. Tadeusz Kowalski. Swoich przedstawicieli w KRRiT nie wskazał jeszcze prezydent. 6 lat temu do KRRiT zostali powołani: Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic, Elżbieta Więcławska-Sauk, prof. Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski.

Dołącz do dyskusji: 5 decyzji koncesyjnych na pierwszym po przerwie posiedzeniu KRRiT

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Już kiedyś dawno temu w eterze było Wielkopolskie Radio Warta że Słupcy w Wielkopolsce
0 0
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Tak długo jak nie rozstrzygną konkurs na DAB+, musimy słuchać geheimezender kropka com. Polski eter jest tak biedny, brakuje różnorodności, którą oferują holenderscy piraci.
0 0
odpowiedź
User
Hubert
Czy Warta FM będzie miało te same jingle co VOX FM
0 0
odpowiedź