SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Klienci UPC mogą przedłużyć umowę z dotychczasowymi 189 kanałami

Choć Play promuje na stronie internetowej UPC Polska wyłącznie nowe pakiety z mniejszą liczbą kanałów, to dotychczasowi abonenci sieci kablowej mogą zachować w ofercie 189 stacji telewizyjnych. - Klienci UPC mogą przedłużyć umowę także na dotychczasowe pakiety w UPC – informuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Bonk, corporate communication firmy.

Dekoder Horizon sieci kablowej UPC Polska Dekoder Horizon sieci kablowej UPC Polska

Nowa oferta UPC Polska pojawiła się przed tygodniem. Obejmuje 157 kanałów zamiast dotychczasowych 189. Klienci mogą skorzystać też z „Telewizji nowej generacji”. Dzięki tej opcji możliwe jest korzystanie z różnych serwisów streamingowych lub pakietów kanałów w każdym miesiącu. Do dyspozycji są m.in. Netflix, HBO Max, Canal+ online, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium.
Brak wielu kanałów w nowej ofercie

W nowej ofercie zabrakło kanałów: TVP Info, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Sport, TVP ABC, TVP World, TV Trwam, Adventure, AXN Spin, Bollywood TV, DocuBox, Eurosport 2, Fashion TV, FightBox, FightKlub, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Premium, Ginx E-sports TV, Golf Channel, Kino TV, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, Sky News, SportKlub, Top Kids i TV Republika.

Telewizja Polska i operator zapewniają, że prowadzą rozmowy w celu podpisania kompleksowej umowy dotyczącej dystrybucji stacji nadawcy publicznego. Pakiety są oferowane z dekoderem Play Box TV, który ma wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej. Większość stacji TVP można zatem obejrzeć w Play już teraz w przypadku połączenia anteny naziemnej. W serwisie OTT są oferowane jedynie: TVP1, TVP2 i TVP3, czyli kanały objęte zasadą must carry, must offer.

Możliwe przedłużenie umowy na stare pakiety

Czy dotychczasowi abonenci UPC Polska mogą obecnie przedłużyć umowę tylko na nowe pakiety telewizyjne (Play Max, Telewizja Nowej Generacji)? Czy mają możliwość korzystania także z dotychczasowej oferty UPC Polska? - Klienci UPC mogą przedłużyć umowę także na dotychczasowe pakiety w UPC. Nowi klienci lub ci, którym skończy się zobowiązanie mogą skorzystać z nowych rozwiązań Play, które zapewniają wolność wyboru z atrakcyjnymi ofertami na szybki internet światłowodowy, telewizję nowej generacji i usługi mobilne - wyjaśniła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Katarzyna Bonk, corporate communication UPC Polska. Nie zdradziła do kiedy będzie można przedłużyć umowę na starych warunkach.

Na infolinii sprawdziliśmy jak to wygląda w praktyce w przypadku abonenta UPC z samą usługą światłowodowego internetu, któremu zobowiązanie skończyło się w 2021 roku. Konsultant wyjaśnił, że dostępne są starsze pakiety Select i Max Premium. W tym drugim nadal oferowanych jest 189 kanałów. Nasz rozmówca zaznaczył, że w najbliższym czasie to się zmieni i będą oferowane jedynie pakiety Play. Pracownicy call center nie mają jednak informacji kiedy dojdzie do zamiany pakietów na nowe. Obecni klienci UPC, którzy chcą wykupić usługę telewizyjną, otrzymują dekodery Horizon, a nie Play Box TV. Takowa umowa obowiązuje dwa lata. Zdaniem konsultanta, z którym rozmawialiśmy, na razie dotychczasowi abonenci UPC, nie mogą wykupić oferty telewizyjnej Play.

Nowy właściciel UPC Polska

W 2020 roku francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła sieć komórkową Play. Przed rokiem sfinalizowano z kolei przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że planowany jest rebranding UPC Polska na Play. Jego data nie jest jednak  znana. - Rozwijamy nasze usługi zarówno pod marką Play, jak i UPC. Co do zasady, decyzje biznesowe komunikujemy oficjalnymi kanałami spółki - komentowało te doniesienia biuro prasowe Play. Wygaszanie marki UPC ma następować stopniowo.

Niedawno informowaliśmy, że z oferty UPC Polska zniknęły kanały BBC First TV i Tele 5. - Z przyczyn od nas niezależnych, nadawca kanału podjął decyzję o zakończeniu współpracy z UPC Polska, tym samym kanał TV5 Monde zniknął z oferty operatora. Nie uprawnia to klientów do wypowiedzenia umowy w trybie specjalnym, ponieważ nie był to kanał gwarantowany. W bogatej ofercie naszych pakietów pozostaje francuskojęzyczny kanał France24, a także wiele innych programów, m.in. uruchomionych niedawno nowości, jak TBN Polska, SciFi, 13 Ulica, TeenNick - informowała przedstawicielka UPC Polska.

Dołącz do dyskusji: Klienci UPC mogą przedłużyć umowę z dotychczasowymi 189 kanałami

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
D
Zastanawiam się dlaczego Polacy godzą się w ogóle na istnienie umów. W USA poza umowami promocyjnymi już tylko Directv takie coś oferuje (ale ma również opcję bez umowy). To jakaś współczesna forma niewolnictwa.
28 7
odpowiedź
User
avalon67
Brak Mezzo i Mezzo Live to niestety głupota, niedługo trzeba będzie zrezygnować...
1 0
odpowiedź
User
cypis
I pamiętajcie, że w nowych ofertach PLAY nie ma usługi telefonu stacjonrnego. Taka "nowoczesność". Tylko przedłużający go (w ofercie UPC) mogą go mieć.
18 7
odpowiedź