SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mark Zuckerberg: praca stacjonarna lepsza od pracy zdalnej

Według Marka Zuckerberga, szefa koncernu Meta, do którego należy m.in. Facebook i Instagram, praca zdalna nie jest tak efektywna jak stacjonarna.

Do różnych form zatrudnienia Mark Zuckerberg odniósł się we wpisie na Facebooku, w którym podał konkrety dotyczące kolejnej redukcji zatrudnienia. Zwolnionych zostanie ok. 10 tys. pracowników, a ponadto koncern zrezygnuje z obsadzenia 5 tys. nowych stanowisk.

Przy okazji Zuckerberg podzielił się swoją opinią na temat pracy zdalnej. Przywołał tutaj wyniki wewnętrznej analizy, z której wynika, że jest ona mniej efektywna niż praca w biurze.

"(...) inżynierowie, którzy dołączyli do Mety osobiście, a następnie przeszli na pracę zdalną lub pozostali w biurze, osiągali średnio lepsze wyniki niż osoby, które dołączyły zdalnie." - napisał Zuckerberg.

Ponadto CEO Mety wskazał, że inżynierowie na początku swojej kariery osiągają przeciętnie lepsze wyniki, gdy pracują osobiście z kolegami z zespołu przez co najmniej trzy dni w tygodniu.

"To wymaga dalszych badań, ale nasza hipoteza jest taka, że nadal łatwiej jest budować zaufanie osobiście i że te relacje pomagają nam efektywniej pracować." - podsumował Zuckerberg.

Jednocześnie szef Mety zachęcił osoby pracujące zdalnie do znajdowania jak największej liczby okazji do osobistej współpracy z kolegami.

Zuckerberg na przestrzeni ostatnich trzech lat zmienił swoje podejście do pracy zdalnej. Jeszcze w 2020 r., gdy wybuchła pandemia koronawirusa, był jednym z największych orędowników tej formy zatrudnienia.

Obecnie Meta pozwala swoim pracownikom na pracę zarówno stacjonarną, jak i zdalną, przy czym z domu pracować mogą osoby zatrudnione na pełen etat.

Dołącz do dyskusji: Mark Zuckerberg: praca stacjonarna lepsza od pracy zdalnej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zwykły człowiek
Jak Mark chce być sławny to niech wymyśli mały zarobek dla zwykłych ludzi , to od razu znajdą się chętni do współpracy. Łatwa praca , bez zbędnego myślenia dla każdego. Ja byłabym pierwsza chętna. Za wynagrodzenie typu nagroda pieniężna bez płacenia podatku .
odpowiedź