SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mecenas Jarosław Grzesiak w Grupie Zygmunta Solorza

Jarosław Grzesiak, pierwszy polski prawnik biura Greenberg Traurig, a od 1999 roku jego partner zarządzający, dołączy do Zygmunta Solorza. Mecenas będzie odpowiedzialny m.in. za kwestie związane ze sprawowaniem nadzoru właścicielskiego przez Solorza nad jego grupą kapitałową.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

Mecenas Grzesiak będzie odpowiedzialny m.in. za kwestie związane ze sprawowaniem nadzoru właścicielskiego przez Zygmunta Solorza nad jego grupą kapitałową.

- Sam Jarosław Grzesiak, jak i kancelaria Greenberg Traurig towarzyszą mi od wielu lat, doradzając zarówno mi, jak i spółkom z mojej Grupy w wielu inwestycjach i transakcjach. Jarosław zna bardzo dobrze moją Grupę i cieszę się, że zgodził się dołączyć do mnie i będzie ze mną bezpośrednio współpracował, zajmując się między innymi kwestiami związanymi z obszarem nadzoru właścicielskiego - powiedział Zygmunt Solorz.

Greenberg Traurig pomogła Cyfrowemu Polsatowi wejść na giełdę i kupić Polkomtel

Kancelaria Greenberg Traurig brała m.in. udział w wejściu Cyfrowego Polsatu i ZE PAK na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w transakcji nabycia Telewizji Polsat przez Cyfrowy Polsat, zakupu Polkomtelu - operatora sieci Plus, a także Netii, Eleven Sports, kanałów telewizyjnych od ZPR, akcji Asseco Poland, Grupy Interia czy wreszcie ostatniej dużej transakcji sprzedaży udziałów spółki infrastrukturalnej Polkomtel Infrastruktura na rzecz Cellnex Telecom.

Zobacz także: Firma energetyczna Zygmunta Solorza z 8 mln zł straty, sprzedała 18 proc. prądu mniej

Wsparcie przy umowach kredytowych

Greenberg Traurig doradzał również Grupie Cyfrowy Polsat przy zawarciu z konsorcjum ponad dwudziestu polskich i zagranicznych instytucji finansowych umów kredytów obejmujących kredyty terminowe w wysokości do 11,5 mld zł oraz kredyty odnawialne w wysokości do 1 mld zł. Jest to wciąż największy jak dotychczas kredyt korporacyjny w polskiej walucie. Jarosław Grzesiak pozostanie w bliskich relacjach z kancelarią, którą założył i doprowadził do jej obecnej pozycji rynkowej, a także z zespołem, który przez ten czas zbudował. Będzie nadal wspierał kancelarię i stanowił o jej renomie.

Zobacz także: Cyfrowy Polsat bije kolejny rekord dywidendy, Zygmunt Solorz dostanie 447 mln zł

Cyfrowy Polsat z rekordowymi wpływami i 1,15 mld zł zysku

W ub.r. grupa Cyfrowy Polsat osiągnęła rekordowe w swojej historii przychody sprzedażowe w wysokości 11,96 mld zł oraz wzrost zysku netto z 1,11 do 1,15 mld zł. Najmocniej wzrosła sprzedaż usług telefonicznych w modelu abonamentowym. Całoroczne przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat zwiększyły się z 11,68 mld zł w 2019 roku do 11,96 mld zł w ub.r., a koszty operacyjne - z 9,75 do 10,07 mld zł. Firma osiągnęła najwyższe wpływy w swojej historii. Jeszcze w 2015 roku wyniosły one 9,82 mld zł, a w 2018 roku (po przejęciu szeregu stacji telewizyjnych od grupy kapitałowej Zbigniewa Benbenka i większościowego pakietu akcji Netii) - już 10,69 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mecenas Jarosław Grzesiak w Grupie Zygmunta Solorza

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mądrala
Mecenas jest zwrotem grzecznościowym - czyli używa się go, gdy zwracamy się do osoby. Nie zaś gdy mówimy o osobie - "Mecenas będzie...". Wieje lekką wiochą.
odpowiedź