SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukasz Ciechański rusza z autorskim podcastem. Zaprosił ludzi z Rock Radia, Eski i Antyradia

"niePrzyjaciele Ciechana" - to nazwa nowego podcastu Łukasza Ciechańskiego, byłego szefa redakcji muzycznej radiowej Trójki. Premierę pierwszego odcinka zaplanowano na niedzielę. Wśród współgospodarzy pojawi się m.in. Kamila Ryciak z Radia Eska.

"Sami boomerzy. Zero cenzury. Trzech/Troje prowadzących" - tak w skrócie swój nowy autorski podcast "niePrzyjaciele Ciechana" Łukasz Ciechański reklamuje na Facebooku. Jak wynika z opisu, przygotowania do uruchomienia tej produkcji trwały dwa miesiące. Podcast oprócz Ciechańskiego mają tworzyć m.in. prezenterzy z kilku rozgłośni: Kamila Ryciak z Radia Eska i Jan Bajorek z Rock Radia. Poza tym wśród współgospodarzy znajdą się wokaliści: Krzysztof Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek, Damian Ukeje i Łukasz Drapała, a także Marcin Drabek (twórca filmowy) i Grzegorz Barański (popularny youtuber znany jako Dakann).

Łukasz Ciechański zapowiada, że codziennie w jego mediach społecznościowych (YouTube, Instagram, Facebook oraz TikTok) będą pojawiać się fragmenty odcinków, a raz w tygodniu opublikowana zostanie cała rozmowa, którą będzie można zobaczyć w serwisie YouTube lub wysłuchać jej w formie podcastu w serwisach streamingowych (m.in. na Spotify). Premiera pierwszego odcinka zaplanowana jest na najbliższą niedzielę, 2 lipca.

Chcieliśmy zapytać Łukasza Ciechańskiego, o czym będzie rozmawiać ze swoimi gośćmi, ale były prezenter i szef muzyczny Trójki nie chciał nam nic powiedzieć.

"Koprodukcję przedsięwzięcia wzięła na siebie firma Grupa ZPR Media" - poinformował Ciechański na swoim Facebooku.

Przyszedł do Trójki, gdy większość z niej odeszła

Łukasz Ciechański to były kierownik redakcji muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia. Ze stacją rozstał się pod koniec października ub.r. Wtedy napisał na Facebooku, że przestaje być szefem muzycznym Trójki, bo "jest zajęty".

Do redakcji radiowej Trójki Łukasz Ciechański dołączył we wrześniu 2020 r., po tym, gdy ze stacją rozstała się większość wieloletnich dziennikarzy, którzy założyli internetowe stacje Radio Nowy Świat i Radio 357.

Ciechański prowadził głównie audycje muzyczne, wiosną ub.r. był gospodarzem czterech programów: "Naszej Tonacji", "Listy Przebojów Trójki" (razem z Tomaszem Miarą), "Departamentu Rytmu" oraz "Trzech stron dźwięku".

W drugiej połowie lipca ub.r. poinformowaliśmy, że Ciechański od miesiąca nie był obecny na antenie. Dziennikarz odpowiedział wulgarnym oświadczeniem, w którym zarzucił nam nieścisłości, po czym potwierdził podane w tekście informacje.

Skarga na Łukasza Ciechańskiego

W jednej z audycji dzień po rozpoczęciu wojny w Ukrainie cytował weselny przebój na antenie ("Moja ciocia z Ciechocinka robi siusiu co godzinka"), opowiadał też o kocie, który "siedzi w papryce, którą całą zeżarł i ciągle ją wywraca", "filmach typu fikołki" i "zabawnym sposobie na trollowanie Rosjan". Wówczas dyrektor Trójki zapowiedział wyciągnięcie "stosownych konsekwencji służbowych" wobec dziennikarza.

W lutym ub.r. Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu (Prawo i Sprawiedliwość) wysłała pismo do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Krytykowała w nim prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską za złe zarządzanie instytucją i poprosiła, by zająć się sprawą, którą opisała jej słuchaczka Trójki. Kobieta miała się poskarżyć, że Łukasz Ciechański 19 grudnia 2021 r. spożywał alkohol podczas koncertu Damiana Ukeje w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Polskie Radio odpisało, że "oskarżenia formułowane przez słuchaczkę w stosunku do redaktora Ciechańskiego nie znalazły potwierdzenia w ustaleniach z postępowania sprawdzającego".

W Antyradiu Ciechański kpił z katastrofy smoleńskiej

Łukasz Ciechański od 2018 do połowy 2020 r. był związany z Rock Radiem, gdzie prowadził m.in. "Przystanek Klasyka Rocka" i "Powstanie Rock Radia". Założył wtedy z Marcinem Drabkiem firmę Mercury Media zajmującą się produkcjami wideo. Spółka realizowała projekty m.in. dla TVN, TTV, TVP i Eurozetu. W związku z rozwojem spółki i swojego kanału youtube'owego Ciechański jesienią 2019 r. zniknął z porannej audycji Rock Radia.

Wcześniej był związany z Anyradiem, gdzie współprowadził m.in. poranny program "Piękna czy Bestia". 10 kwietnia 2017 r. na fanpage'u facebookowym stacji pojawiły się zdjęcia "wyjątkowych parówek na 10 kwietnia" przypominających samolot rozbijający się na pasie startowym. Łukasz Ciechański przeprosił za ten wpis, przeprosiło też Antyradio, zapowiadając wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec dziennikarza. Przypomniano to Ciechańskiemu jesienią 2020 r., kiedy dołączył do zespołu Trójki. Ani dziennikarz, ani Polskie Radio nie skomentowali sprawy.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Ciechański rusza z autorskim podcastem. Zaprosił ludzi z Rock Radia, Eski i Antyradia

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Witek
Już były podkasty Ciechańskiego w Trójce ze 150 wyświetleniami. Facet nie ma tak naprawdę nic do powiedzenia i nikt tego oglądał nie będzie.
82 6
odpowiedź
User
Yuk
Już widzę tabuny chętnych. W Trójce jego podcasty miały 80-150 odsłon. Nie, nie tysięcy. Osiemdziesiąt. YT porażka. Na tik toku też nie zrobił kariery. Za to spektakularną sławę osiągnął parówkami smoleńskimi, pieśniami biesiadnymi i poniżaniem kobiet. Człowiek porażka.
75 5
odpowiedź
User
L
Ktoś tego patostreamera uważa? W branży persona non grata.
73 5
odpowiedź