SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pokój Wyciszenia dla osób z autyzmem w Galerii Katowickiej

Galeria Katowicka jako pierwszy obiekt handlowy w Polsce otworzyła na terenie centrum tzw. Pokój Wyciszenia. Przeznaczony jest osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego, wynikającą ze spektrum autyzmu.

Article

Pomieszczenie jest zgodne z wytycznymi i standardami Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach. Pokój jest stonowany, utrzymany w w ciepłych, jasnobeżowych barwach. Znajdują się w nim proste , wygodne sprzęty. Zlokalizowany jest na poziomie +1 Galerii Katowickiej.

Pokój Wyciszenia przeznaczony jest o tych osobach, także dzieciach, które podczas wizyty w Galerii potrzebują odreagować napięcie, wyciszyć się, odizolować od różnych zewnętrznych bodźców. Można z niego skorzystać po wcześniejszym zgłoszeniu w Punkcie Informacyjnym lub u agentów ochrony.

W związku z otwarciem tego lokalu, pracownicy biura oraz agenci ochrony zostali przeszkoleni, jak rozpoznawać nietypowe zachowania i jak na nie reagować. Najemcy sklepów w Galerii Katowickiej zobowiązali się z kolei do tego, że w razie konieczności będą zmniejszać oświetlenie i wyciszać muzykę w swoich sklepach.

- Zależy nam na tym, aby łamać bariery i być otwartym dla każdego Klienta, również dla rodziców odwiedzających nas z dziećmi ze spektrum autyzmu. Chcemy ułatwić im pobyt w naszym centrum handlowym, a w tych najtrudniejszych chwilach zaoferować cichą i spokojną przystań, w której można opanować emocje i odizolować się od bodźców zewnętrznych. Mam nadzieję, że - poprzez uruchomienie pierwszego w centrum handlowym Pokoju Wyciszenia - damy przykład również innym obiektom - mówi Joanna Bagińska, dyrektor Galerii Katowickiej.

Sieć sklepów Carrefour planuje wprowadzić w swoich sklepach w Hiszpanii tzw. "cichą godzinę" z myślą o klientach z autyzmem

Dołącz do dyskusji: Pokój Wyciszenia dla osób z autyzmem w Galerii Katowickiej

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl