SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podwyżki w Polsat News. Pensje 20-30 proc. w górę

W związku z inflacją oraz dobrymi wynikami pion informacji i publicystyki Telewizji Polsat podwyższył pensje wybranym pracownikom i współpracownikom. Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że ich wypłaty będą wyższe o 20-30 proc. w zależności od działu i indywidualnej sytuacji.

fot. Michał KurdupskiArticle

Podwyżki objęły m.in. dziennikarzy, operatorów kamer i dźwiękowców w kanale informacyjnym Polsat News. Część reporterów dostała też etaty. Z naszych informacji wynika, że więcej zarabiać nie będą na razie kierownicy produkcji kanałów Polsat News, Wydarzenia24 i programu „Wydarzenia”. Jeden z nich zrezygnował z pracy. Po podwyżkach edytorzy (dziennikarze newsroomowi) kanału informacyjnego, którzy zarabiali 3,5 tys. zł netto miesięcznie, teraz będą zarabiać 4,5 tys. zł miesięcznie. Informacji o podwyżkach nie komentuje Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Polsacie.

Podwyżki także w TVP i TVN

W marcu informowaliśmy, że na podwyżki zdecydowała się też Telewizja Polska, ale nie dotyczą one wszystkich pracowników. W piśmie z 17 marca br. adresowanym do prezesa TVP Jacka Kurskiego przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych TVP „Wizja” Barbara Małkowska-Wójcik i przewodniczący Rady Zakładowej Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników TVP Andrzej Szenk odnieśli się do propozycji zarządu.

- Przedstawiona w piśmie propozycja podwyżek będzie spełnieniem naszej prośby o podwyższenie wynagrodzeń najniżej zarabiającym pracownikom w Spółce, tzn. zwiększenie wynagrodzeń zasadniczych o kwotę 500 zł brutto pracownikom z premią motywacyjną zarabiającym do 6000 zł, a pracownikom zarabiającym powyżej 6000 zł, a mniej niż 6500 zł, zwiększenie wynagrodzenia o kwotę je wyrównującą, do poziomu 6500 zł - czytamy w dokumencie.

- Akceptujemy także propozycję wypłacenia w 2022 r. premii motywacyjnej w wysokości 10 proc., płatnej po każdym kwartale (4 wypłaty, począwszy od 11.04 br., przy czym premia za IV kwartał byłaby wypłacona w grudniu br. - dodali autorzy pisma do prezesa Kurskiego. Do sprawy podwyżek odniosło się Centrum Informacji TVP. 

- Telewizja Polska w związku z wystąpieniem organizacji związkowych o podwyższenie wynagrodzeń pracowników, dokonała analizy możliwości finansowych i na tej podstawie została podjęta decyzja w zakresie podwyższenia wynagrodzeń pracowników najmniej zarabiających, zatrudnionych w czasowo-premiowym systemie płac z premią motywacyjną. Postulaty związków zawodowych odnośnie podwyżek wynagrodzeń nie zostały w pełni  zrealizowane z uwagi na ograniczone możliwości finansowe spółki. Wnioskujące organizacje związkowe przedstawioną przez TVP S.A. propozycję podwyższenia wynagrodzeń, przyjęły ze zrozumieniem - informował nadawca publiczny Wirtualnemedia.pl.

Pod koniec marca informowaliśmy też, że pensje pracowników i współpracowników Grupy TVN od marca br. wzrosły od 3 proc. do nawet 10 proc. w zależności od stanowiska.

- Od pewnego czasu staramy się konsekwentnie obejmować podwyżkami wszystkich pracowników. Również ostatnia podwyżka roczna (tzw. merit), w marcu tego roku, dotyczyła wszystkich pracowników TVN Grupa Discovery. Podwyżki stanowią element rocznego przeglądu wynagrodzeń, w ramach którego analizujemy wysokość wynagrodzeń naszych pracowników i chcemy docenić ich za pracę - informowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe nadawcy.

Z danych Nielsena wynika, że w maju br. Polsat News miał 1,98 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Podwyżki w Polsat News. Pensje 20-30 proc. w górę

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl