SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W weekend programy publicystyczne – częściowo w trybie zdalnym

Wobec narastającej fali pandemii, w miniony weekend większość telewizyjnych kanałów informacyjnych przywróciła częściowo zdalny tryb programów publicystycznych. Na takie rozwiązanie zdecydowały się TVP Info i TVN24, nic nie zmieniło się pod tym względem natomiast na kanale Polsat News.

W trybie częściowo zdalnym zrealizowano niedzialną audycję "Woronicza 17" na antenie TVP Info Article

W trybie zdalnym (prowadzący byli w studiu, goście – na internetowych łączach) przeprowadzono niedzielną „Kawę na ławę” i „Lożę prasową” na antenie TVN24. Podobne rozwiązanie stacja stosowała podczas poprzednich fal pandemii Covid-19. Od marca do czerwca 2020 roku, a potem od października do maja 2021 roku stacja nie zapraszała gości do telewizyjnego studia. Wszystkie rozmowy odbywały się zdalnie, m.in. za pomocą programów Skype czy Zoom. Goście wrócili do studia gdy zrobiło się bezpieczniej: w maju 2021 roku.

W miniony weekend także szefostwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zdecydowało o tym, że część programów publicystycznych na antenie TVP Info zrealizowanych zostanie z udziałem gości w trybie zdalnym (niektórzy przybyli do studia, zachowując ścisłe reguły obostrzeń pandemicznych). Tak zrealizowano m.in. „Woronicza 17” i „Salon dziennikarski”. Prowadzący i część gości przebywała w studiu, część - na łączach internetowych. Podobnie pracowano od wybuchu pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku do maja 2021 roku: TVP najczęściej łączyła się z gośćmi zdalnie, wysyłając samego operatora kamery do rozmówcy lub za pośrednictwem aplikacji Zoom albo Skype.

Na powrót do trybu zdalnego w programach publicystycznych póki co nie zdecydował się tylko Polsat News. „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” nadawane było z udziałem gości w studiu, lecz z zachowaniem wszystkich obostrzeń pandemicznych.

Redakcje przestrzegają obostrzeń

Kilka dni temu portal Wirtualnemedia.pl zapytał redakcje o to, czy – zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia – zdecydują się na zmiany w systemie pracy. - Redakcjom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz oddziałów terenowych zalecono do odwołania, aby w miarę możliwości goście programów informacyjnych i publicystycznych łączyli się z prowadzącymi programy za pośrednictwem video komunikatorów - przekazało nam wówczas Centrum Informacji TVP.

Biuro prasowe TVN informowało nas z kolei, iż „TVN24 dostosowuje się do wszystkich rekomendacji i wytycznych pandemicznych oraz przestrzega zasad bezpieczeństwa”. - Pracownicy stacji respektują zasady społecznego dystansu i stosują środki zapobiegawcze (maseczki ochronne, dezynfekcja) oraz są testowani na obecność wirusa. W przypadku zapraszanych gości, rozmowy i spotkania realizujemy obecnie wyłącznie online – usłyszeliśmy od nadawcy.

W niedzielę - jak podało Ministerstwo Zdrowia - w niedzielę w Polsce odnotowano 34 088 przypadków zachorowania na Covid-19. Ministerstwo szacuje, że rozpoczynającym się tygodniu liczka zakażeń sięgnąć może nawet 70 tys. dziennie.

Dołącz do dyskusji: W weekend programy publicystyczne – częściowo w trybie zdalnym

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl