SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM liderem, ale traci najwięcej w I półroczu. Maryja, Pogoda i SuperNova z największymi wzrostami

W pierwszym półroczu br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, ale stacja zanotowała największy spadek w zestawieniu. Z kolei najwięcej zyskały ex aequo Maryja, Pogoda i SuperNova - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do czerwca 2023 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 30 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział stacji spadł o 1,2 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 13,5 proc. (udział tej stacji względem fali styczeń-czerwiec 2023 roku się nie zmienił).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku w analizowanym okresie wyniósł 7,4 proc. (w dół o 0,1 pkt. proc.).

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji wyniósł 4,9 proc. (do góry o 0,1 pkt. proc.). Czołową piątkę uzupełnia Audytorium 17 (4,2 proc.; - 0,1 pkt. proc.).

Maryja, Pogoda i SuperNova najbardziej do góry

Największymi wzrostami w zestawieniu - wynoszącymi 0,3 pkt. proc. pochwalić się mogły trzy stacje: Radio Maryja, Radio Pogoda i Radio SuperNova. Wynik pierwszej wzrósł do 1,7 proc., drugiej - do 1,3 proc., a trzeciej - do 0,9 proc.

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem, ale traci najwięcej w I półroczu. Maryja, Pogoda i SuperNova z największymi wzrostami

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
junak525
ostatnio chciałem słuchać RMF FM, ale niestety musiałem słuchać reklam :(
19 5
odpowiedź
User
Cyrk
Muzo jaki skok słuchalności pod rządami nowego (nie)właściciela. A nie, czekaj...
14 4
odpowiedź
User
Ubej
Zawsze się zastanawiam jak się czują włodarze Radia Zet. Tracą 16,5 procent do rmfu a sami mają w sumie ponad 13. Jaki jest ich cel? Utrzymywać pozycję czy atakują z tego 13 piętra trzydzieste. Heheh
0 0
odpowiedź