SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

1,73 mln widzów serialu „Zatoka szpiegów” w TVP1

Nowy serial „Zatoka szpiegów” oglądało w Jedynce w niedzielne wieczory średnio 1,73 mln widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Zatoka szpiegów”; fot. Agnieszka Jurek-OpalińskaTVP „Zatoka szpiegów”; fot. Agnieszka Jurek-OpalińskaTVP

„Zatoka szpiegów” emitowana była w telewizyjnej Jedynce w niedziele o godz. 20.20, w okresie od 7 stycznia do 3 marca 2024 roku. 

Średnia widownia produkcji wyniosła 1,73 mln osób. Przełożyło się to na 12,85 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 6,94 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,73 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement , do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Największą widownię zgromadził pierwszy odcinek, który śledziło 2,10 mln widzów.

Przynajmniej przez 1 minutę każdy z odcinków produkcji śledziło 2,60 mln osób w grupie 4+.

„Zatoka szpiegów” miała o 320 tys. widzów mniej, niż pokazywany w tym samym paśmie pod koniec zeszłego roku serial „Kamerdyner”. Średnia oglądalność produkcji w okresie od 5 listopada do 3 grudnia ub.r. wyniosła 2,05 mln widzów. Przełożyło się to na 14,62 proc. udziału stacji w 4+, 7,65 proc. w 16-49 oraz 9,64 proc. w 16-59.

O czym opowiada „Zatoka szpiegów”?

„Zatoka szpiegów” to historia Franza Nuemanna (w tej roli Bartosz Gelner), młodego oficera Abwehry, który zdobywa konsekwentnie kolejne szczeble kariery. Gdy odkrywa swoje polskie pochodzenie, decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Zagrożony dekonspiracją, podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, Franz musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną, a miłością.

W rolach głównych w 9-odcinkowym serialu występują: Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Wiktoria Supryn, Karol Biskup, Anna Kaczmarczyk, Karol Pocheć, Anna Radwan, Maria Świłpa oraz Michał Balicki.

Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, za scenariusz odpowiadają Michał Godzic i Wojciech Lepianka, zdjęcia - Maciej Lisiecki, scenografię - Karina Baran, dekorację wnętrz - Beata Karaś, kostiumy - Wanda Kowalska i charakteryzację - Dariusz Krysiak.

Producentem „Zatoki szpiegów” jest Michał Kwieciński z Akson Studio. Zdjęcia do serialu realizowane były wiosną i wczesnym latem ub.r.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2023 roku wyniósł 7,68 proc.

Dołącz do dyskusji: 1,73 mln widzów serialu „Zatoka szpiegów” w TVP1

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rych
Beznadziejnie fałszywy, głupi, infantylny, naiwny serial na poziomie jeszcze niższym niż "Wojenne dziewczyny". Wydawało się, że nic gorszego nie da się wymyślić. A jednak - da się! "Stawka większa niż życie" to przy tym arcydzieło!
18 20
odpowiedź
User
wwwwwwww
dobry serial
10 6
odpowiedź
User
Stara kobieta, która wiele widziała
Gelner a Mikulski lata swietlne...
11 2
odpowiedź