SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok otwiera dostęp do API dla naukowców i badaczy w Europie

TikTok zdecydował się udostępnić europejskim naukowcom interfejs Research API oraz bibliotekę treści komercyjnych. Na Starym Kontynencie serwis ma ponad 150 mln użytkowników.

Interfejs API TikToka zawiera publiczne dane na temat materiałów i kont na platformie, do których należą m.in. dane dotyczące profili użytkowników, liczby komentarzy czy polubień. Działanie tych narzędzi oparte jest na przekazywaniu informacji zwrotnych.

Z początkiem tego roku TikTok udostępnił już wstępną wersję interfejsu Research API badaczom w USA, co miało ułatwić przeprowadzenie niezależnego badania platformy. Naukowcy działający nonprofit w ramach pracy badawczej przesłali ponad 60 zgłoszeń w tematach związanych z trendami konsumenckimi, dezinformacją, zdrowiem psychicznym itp. Obecnie platforma rozszerza dostęp do tych narzędzi badaczom w Europie, którzy będą mogli zgłaszać się już w najbliższych tygodniach.

Wszyscy uczestnicy zainteresowani badaniami będą musieli posiadać własne konto TikTok for Developers i znajdować się w Stanach Zjednoczonych lub Europie, aby uzyskać dostęp do Research API, z czego główni badacze będą mogli złożyć jeden wniosek dla współpracowników z tego samego uniwersytetu. Projekty obejmujące wiele ośrodków naukowych będą musiały składać oddzielne wnioski dla każdej uczelni. Ponadto, aby usprawnić proces składania wniosków, wprowadzony został internetowy formularz zgłoszeniowy.

TikTok udostępni także dane komercyjne

Przedstawiciele platformy zapewniają również dostęp do Commercial Content API. Badacze zainteresowani tym narzędziem będą musieli utworzyć konto TikTok Developers i złożyć wniosek o dostęp do interfejsu API treści komercyjnych.

Każdy zainteresowany może uzyskać dostęp do biblioteki treści komercyjnych, jednak w tej chwili dostępne są tylko dane pochodzące z Europy. W przyszłości planowane jest uwzględnienie większej ilości danych reklamowych z większej liczby krajów.

Dołącz do dyskusji: TikTok otwiera dostęp do API dla naukowców i badaczy w Europie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
good
Nie każdy tylko z uczelnia.
odpowiedź