SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Kozłowski nie jest już szefem Polityki w "Fakcie". Zastąpiła go Sylwia Nowosińska

Tomasz Kozłowski zrezygnował ze stanowiska szefa działu politycznego dziennika "Fakt" i odchodzi z wydawnictwa Ringier Axel Spinger Polska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Od sierpnia działem będzie kierowała Sylwia Nowosińska, jego dotychczasowa zastępczyni. Wcześniej z dziennika odeszła jego redaktor naczelna Katarzyna Kozłowska.

Tomasz Kozłowski i Sylwia Nowosińska, fot. Fakt Tomasz Kozłowski i Sylwia Nowosińska, fot. Fakt

Kozłowski potwierdził nasze ustalenia. - Potrzebowałem nowych wyzwań, a poza tym w życiu nie liczą się tylko pieniądze - powiedział nam.

 Dziennikarz nie ujawnia, jakie ma dalsze plany zawodowe. Powiedział tylko, że "nie są do końca sprecyzowane" i poinformuje o nich, kiedy będzie miał coś do przekazania.

W tej chwili Tomasz Kozłowski wykorzystuje urlop, a zastępuje go Sylwia Nowosińska, dotychczasowa wiceszefowa działu. Od 1 sierpnia formalnie przejmie obowiązki szefowej działu Polityki. - Jestem pewien, że doskonale sobie poradzi - podkreśla Kozłowski. 

Sylwia Nowosińska pracuje w dzienniku "Fakt" od prawie ośmiu lat. Od stycznia 2016 roku była dziennikarką portalu Fakt24.pl, a od sierpnia 2021 roku zastępczynią szefa działu Polityka. Wcześniej, w latach 2013-2016 pracowała w Polska Press - była dziennikarką "Dziennika Polskiego" i portalu Nasze Miasto Kraków.

Tomasz Kozłowski pracował w „Fakcie” od 2016 roku jako dziennikarz śledczy, a od czerwca 2019 roku pełnił obowiązki szefa oddziału dziennika we Wrocławiu. Działem Polityki zaczął kierować na początku września 2019 roku. Przedtem był związany z „Gazetą Wrocławską”.

Czytaj także: Dziennikarz „Faktu” wygrał proces karny z szefem policji. Nie było poniżenia w tekście o sprawie Stachowiaka

Wcześniej z "Faktu" odeszła Katarzyna Kozłowska

To kolejne odejście z dziennika. Na początku lipca tego roku Katarzyna Kozłowska po czterech i pół roku pracy zrezygnowała z funkcji redaktor naczelnej „Faktu”. P.o. naczelnego tytułu został Marcin Kowalczyk, poprzednio wicenaczelny. Jak podkreślała Kozłowska, jej rezygnacja ma przyczyny rodzinne.

Katarzyna Kozłowska naczelną "Faktu" została od stycznia 2019 r. W przeszłości pracowała już w „Fakcie” w latach 2004-2007, odchodziła z wydawnictwa jako szefowa działu polityki. W swojej karierze była także wicenaczelną „Super Expressu” (ZPR Media), „Wprost” (AWR Wprost) i „Show” (Wydawnictwo Bauer). Była też związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (Infor Biznes) oraz wydawnictwem Kurhaus Publishing. Katarzyna Kozłowska była trzecim naczelnym „Faktu” od pojawienia się dziennika w Polsce jesienią 2003 roku. Wcześniej szefem tytułu był Grzegorz Jankowski, a potem - Robert Feluś.

W 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 138 160 egz. - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Kozłowski nie jest już szefem Polityki w "Fakcie". Zastąpiła go Sylwia Nowosińska

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marian
Sylwia? Serio? Po 16.00 telefonu nie odbierze, bo ma już wolne po pracy. A o wolne trzeba dbać
23 13
odpowiedź
User
Uber
Wszędzie rodzinne kliki. W tym przypadku rodzinna klika Kozłowskich. No przecież żartowałem. Brawo ten pan. Uciekaj, póki czas,
0 0
odpowiedź
User
M.
Jedziesz Sylwia!
0 0
odpowiedź