SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka 1 stycznia przez cały dzień będzie grać "357 przebojów"

31 grudnia radiowa Trójka zaprasza na podsumowanie mijającego roku. Z kolei w sylwestrową noc i Nowy Rok stacja będzie grać trójkowe przeboje. Audycje poprowadzą m.in. Piotr Łodej, Łukasz Ciechański, Michał Margański, Radosław Okrasko, Karol Gnat, Tomasz Żąda i Tomasz Miara.

Studio Trójki, fot. materiały prasoweArticle

Jak informuje Polskie Radio, przygotowania do sylwestrowej nocy w Programie Trzecim rozpoczną się w piątek, 31 grudnia o godz. 15. W specjalnym wydaniu programu "Zapraszamy do Trójki" mijający rok 2021 w różnych dziedzinach życia podsumuje Piotr Łodej.

Następnie Trójka zaprosi słuchaczy do tańca. Audycja "Sylwester z Trójką" będzie miała kilku prowadzących. W godz. 18-20 przed mikrofonem zasiądzie Karol Gnat, później (godz. 20-22) - Tomasz Żąda, a od godz. 22 do 1 ze słuchaczami spotkają się Łukasz Ciechański i Tomasz Miara.

Pierwszą audycję w 2022 r. na antenie Programu Trzeciego poprowadzi Michał Margański, który w programie "Nowy Rok z Trójką" pozostanie ze słuchaczami do godz. 4.

"357 przebojów Trójki" w Nowy Rok

1 stycznia 2022 r. przez cały dzień (od godz. 10 do północy) będzie można posłuchać utworów najważniejszych dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. W audycji "357 przebojów Trójki" usłyszymy Tomasza Miarę (w godz. 10-14). Radosława Okrasko (w godz. 14-16), Tomasza Żądę (w godz. 16-18). Na wielkie podsumowanie (w godz. 20-0) zaprosi Łukasz Ciechański, szef muzyczny Trójki. Jak informuje Polskie Radio, na stronie internetowej stacji zostanie opublikowana lista 357 utworów wyemitowanych podczas sobotniej audycji.

Z kolei w niedzielę, 2 stycznia kilka minut po godz. 19 w Trójce rozpocznie się koncert zespołu Hedone. Transmisję będzie można śledzić na antenie, a streaming wideo - na stronie internetowej, Facebooku oraz kanale YouTube Trójki.

Przez wiele lat "Top Wszech Czasów" 1 stycznia w Trójce

W ostatnich latach (oprócz 2021 r.) Program Trzeci Polskiego Radia w Nowy Rok nadawał "Top Wszech Czasów", audycję, w ramach której przez cały dzień emitowano w Trójce sto piosenek uznanych przez słuchaczy za najlepsze w historii muzyki. Regularnie nadawany był od 1994 r., a pierwszy raz "Top Wszech Czasów" można było usłyszeć już w 1983 r.

Pomysłodawcą formatu był Marek Niedźwiecki. W różnych latach "Top Wszech Czasów" emitowano w różne dni grudnia i początku stycznia, a od 2011 r. zawsze 1 stycznia. Ostatnie kilka lat "Top Wszech Czasów" prowadzili w Trójce Piotr Stelmach, Piotr Baron i Piotr Metz. Dwa lata temu w 26. (ostatnim) plebiscycie głosami słuchaczy wygrało "Bohemian Rhapsody" grupy Queen. Kolejne miejsca zajęły "Child In Time" Deep Purple i "Riders on the Storm" The Doors.

Byli dziennikarze Programu Trzeciego, którzy odeszli ze stacji w 2020 r. i założyli internetowe Radio 357, zapraszają 1 stycznia na "Top Radia 357". To lista najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów, którą po raz pierwszy ułożą patroni stacji. Odliczanie pierwszych stu piosenek z Topu zostanie zaprezentowanych 1 stycznia 2022 r. w godz. 9-21. Audycję poprowadzą Marek Niedźwiecki (w godz. 9-13), Marcin Łukawski (w godz. 13-17) oraz Piotr Stelmach (w godz. 17-21, nadawane z 46. piętra wieżowca Unit w Warszawie).

Najniższy wynik Trójki w historii

W ostatnim badaniu słuchalności polskich rozgłośni realizowanym przez Radio Track Kantar Polska Trójka odnotowała najniższy wynik w historii. Udział stacji pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2021 r. w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 1,6 proc. Stacja w ciągu roku spadła z pozycji dziewiątej na dwunastą. Wynik Trójki w tym czasie zmniejszył się o 1 pkt. proc. Stację wyprzedziły m.in. Radio Plus, Antyradio czy Radio Złote Przeboje.

Dołącz do dyskusji: Trójka 1 stycznia przez cały dzień będzie grać "357 przebojów"

137 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Фr3r
3*5*7*
odpowiedź
User
dfg
A kto tego słucha ?
odpowiedź
User
Bo
Cały Ciechański, zero oryginalności, kolejny plagiat. Co gorszą to zero, które nie dorasta do pięt zespołowi, reklamuje się mówiąc o Trójce MY. Tymczasem demoluje antenę. Ośmiesza wizerunek Polskiego Radia pijackimi incydentami. Łamie notorycznie prawo. Cham, prostak i prymityw.
odpowiedź